Najciekawsze letnie imprezy w Warszawie

Filmowa Stolica Lata jest jednym z wielu wakacyjnych (dostępnych bezpłatnie) wydarzeń odbywających się w Warszawie. To inicjatywa, w ramach której można obejrzeć seans na świeżym powietrzu. Ponadto warto też wybrać się na recital fortepianowy do Łazienek Królewskich, wziąć udział w festiwalu ulicznym i posłuchać na Starówce jazzu w najlepszym wydaniu.

Przed przyjazdem poszukaj miejsca do odpoczynku

Apartamenty i noclegi zlokalizowane w centrum to najlepszy wybór. Stąd wszędzie jest blisko, nie trzeba marnować cennego czasu na tkwienie w korkach ani kłopotliwe dojazdy. Takie miejsce pozwala na komfortowy relaks.

Filmowa Stolica Lata

Filmowa Stolica Lata to inicjatywa organizowana co roku już od ponad dekady. Jej inauguracja przypada na koniec czerwca. W tym roku odbędzie się 26.06 na Polu Mokotowskim. Filmy są wyświetlane w plenerze w kilkudziesięciu punktach Warszawy, na plażach, skwerach, pod muzeami lub w parkach. Seanse są całkowicie darmowe, a spędza się je na wygodnym leżaku. Warto pamiętać, aby przybyć nieco wcześniej, ponieważ tego rodzaju atrakcje cieszą się ogromną popularnością. Repertuar często dobierany jest na podstawie internetowych ankiet i głosowań przeprowadzanych wśród potencjalnych widzów.

Koncerty w Łazienkach Królewskich i Jazz na Starówce

Fortepianowe recitale w Łazienkach Królewskich to tradycja kultywowana nieprzerwanie od 1959 roku. Koncerty chopinowskie grane przez światowej sławy artystów są jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych stolicy. Odbywają się od maja do września co niedzielę w godzinach: 12:00 i 16:00. Muzyki można słuchać, siedząc na trawie w pięknym otoczeniu Ogrodu Modernistycznego. W Łazienkach Królewskich realizowany jest  również Festiwal Strefa Ciszy. Od 30 czerwca do końca lipca kompleks pałacowo-parkowy rozbrzmiewa ciszą, która wyrażana jest za pomocą dźwięków. Ogrody wypełniają się muzyką, która subtelnie harmonizuje z otaczającą naturą.

Kolejnym letnim wydarzeniem muzycznym w stolicy jest Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Koncerty odbywają się od czerwca do sierpnia. Jest to jedna z największych pod względem liczby słuchaczy tego typu impreza w kraju. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Jazz na Starówce jest znakomitą okazją do zobaczenia na żywo największych sław muzyki jazzowej, zarówno zagranicznych, jak i polskich.

Wielokulturowa Warszawa

Wielokulturowe Warszawskie Street Party to impreza plenerowa (uliczna), która odbywa się w Warszawie od 2007 roku w ostatnią niedzielę sierpnia. Inauguruje ją parada przemierzająca ulice stolicy, która zmierza do wielokulturowego miasteczka. W miasteczku mają miejsce pokazy tańca, koncerty i warsztaty. Ponadto istnieje również możliwość degustacji potraw z różnych części świata. Celem festiwalu jest promocja wielokulturowości Warszawy oraz przybliżenie dziedzictwa kulturowego mniejszości etnicznych.