Najbardziej znani autorzy blogów

Social media to dynamicznie rozwijająca postać internetowego marketingu. Jednymi z jego najpopularniejszych form są blogi. Najbardziej wpływowi blogerzy są nie tylko chętnie śledzeni w mediach społecznościowych, ale i bardzo rozpoznawalni w Polsce, a w niektórych przypadkach, również na świecie.

Blogerzy modowi: Julia Kamińska, Elizy Wydrych, Jessica Mercedes Kirschner, Jakub Roskosz

W Internecie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się strony o szeroko pojętej modzie. Z nich można dowiedzieć się o najnowszych trendach w świecie znanych projektantów, zainspirować się oryginalnymi stylizacjami czy, sugerując się poradami profesjonalnych stylistek, zadbać o własny indywidualny styl ubierania się. Do najbardziej znanych autorek blogów modowych należą: Julia Kamińska, czyli Maffashion, Eliza Wydrych, znana jako Fashionelka oraz Jessica Mercedes Kirschner. Każda z kobiet już od wielu lat inspiruje i zachwyca znajomością świata mody, jak i kreatywnym podejściem do prowadzenia nie tylko bloga, ale i wielu mediów społecznościowych jednocześnie. Z możliwości założenia bloga modowego skorzystał również Jakub Roskosz, który podpowiada mężczyznom jak wyglądać dobrze, stylowo i elegancko.

Blogerzy o polityce

Wśród internautów popularnością cieszą się również blogi polityczne. Autorką jednego z najciekawszych jest Aleksandra Jakubowska, była wiceminister kultury, rzecznik prasowy i dziennikarka. Jej wiedza i doświadczenie pozwalają opisywać bieżące wydarzenia, które toczą się na polskiej arenie politycznej. Zainteresowaniem internautów cieszy się również blog polityczny Ryszarda Czarneckiego, deputowanego Parlamentu Europejskiego. Na łamach jego bloga można dowiedzieć się nie tylko aktualnych informacji dotyczących kraju, ale i Unii Europejskiej.

Bloger o finansach: Michał Szafrański

Na liście Jasona Hunta, na której znaleźli się najbardziej wpływowi blogerzy roku 2018, nie zabrakło Michała Szafrańskiego. Blog byłego dziennikarza, o tematyce oszczędzania, inwestowania, zarabiania pieniędzy, gdzie wygłasza swoje poglądy, zdobył wiele nagród, w takich konkursach, jak: Blog Forum Gdańsk czy Blog Roku. Mężczyzna regularnie występuje w mediach jako specjalista do spraw zarządzania osobistymi finansami.

Blogerzy-podróżnicy: Anna i Marcin Nowak, Anna Alboth

Na szczycie popularności w świecie blogerów znajdują się również autorzy blogów podróżniczych, tacy jak Anna i Marcin Nowak, znani jako Wędrowni Motyle. Jak piszą na swoim blogu: “Podróże to nasz sposób na życie”, dlatego więc postanowili swoją pasję skrupulatnie dokumentować i dzielić się wrażeniami z innymi.  Anna Alboth to również autorka bloga podróżniczego ale bardziej rodzinnego, który opowiada o tym, jak można przyjemnie podróżować całą rodziną, z dziećmi.

Blogerka o zarządzaniu czasem: Ola Budzyńska

Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu, to autorka bloga o zarządzaniu czasem, który stał się jej środkiem komunikacji z zainteresowanymi daną tematyką czytelnikami. Ola Burzyńska prowadzi również kursy online, w których znajdzie się również coś dla świeżo upieczonych mam, jak i wszystkich zainteresowanych efektywnością osobistą.