Na kartę czy abonament dla nowych klientów

Przed podjęciem decyzji – telefon na kartę czy na abonament – należy określić swoje potrzeby, a następnie sprawdzić, jakie możliwości daje oferta prepaid i postpaid u danego operatora. Tym razem, porównaliśmy ofertę na kartę i na abonament dla nowych klientów od Orange – jednego z największych operatorów w Polsce.

Dla kogo telefon na kartę, a dla kogo na abonament?

Zarówno oferty na kartę, jak i na abonament mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Abonament dla nowego klienta może być wygodniejszy, bo często wystarczy jedna stała płatność miesięcznie i nie trzeba przejmować się, ile środków jest aktualnie dostępnych na koncie.

Z drugiej strony, telefon na kartę to większa elastyczność – użytkownik płaci wyłącznie za usługi, z których korzysta – i więcej usług dodatkowych, które pozwalają zaoszczędzić. Nowi klienci oferty na kartę nie wiążą się też z operatorem długotrwałą umową, co pozwala im łatwiej go zmienić.

Oferta Orange na kartę dla nowych klientów

W Orange na kartę nowi klienci dostają atrakcyjne bonusy za doładowania oraz mają dostęp do szeregu usług, które pozwolą im obniżyć koszty rozmów, wiadomości i korzystania z internetu. Osoby, które chcą dzwonić i wysyłać SMS-y bez ograniczeń mogą skorzystać z usług Bez Limitu obowiązujących przez 1, 3, 5, 7, 10, 31, a nawet 365 dni (Bez Limitu na 31 dni kosztuje 25 zł).

Inną możliwością są Multipakiety (z internetem lub bez) – czyli paczki zawierające 100 lub 200 minut oraz taką samą liczbę SMS-ów, do wykorzystania przez 7 lub 31 dni – oraz Minipakiety 100 SMS-ów albo 100 minut na 7 dni. Jeśli z kolei użytkownik potrzebuje większej liczby gigabajtów, może skorzystać z Elastycznych Pakietów Internetowych dostępnych w 10 wariantach o różnej wielkości (od 1 do 100 GB), czasie ważności (od 1 do 100 dni) i cenie (od 1 do 100 zł).

Najbardziej atrakcyjna dla nowych klientów pod względem internetu jest taryfa Orange Free na kartę. Za każde doładowanie dostaje się w niej bonusowe gigabajty, których liczba jest równa kwocie doładowania. Przykładowo, za doładowanie 30 zł klient dostaje 30 GB. Ponadto, bez względu na kwotę, za każde doładowanie przez stronę internetową https://doladowania.orange.pl/ Orange daje dodatkowe 5 GB danych.

Oferta Orange na abonament dla nowych klientów

Nowym klientom na abonament Orange oferuje do wyboru 4 Plany Mobilne, które różnią głównie ilością internetu dostępnego w telefonie. Wszystkie Plany to nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu UE. Bez limitu są również SMS-y i MMS-y w Polsce i UE – poza Planem Mobilnym 35, gdzie SMS/MMS kosztuje 0,20 zł.

W Planie Mobilnym 35, za 35 zł miesięcznie klient dostaje 3 GB internetu (w tym 3 GB w UE). Plan mobilny 45 to już 7 GB danych (3,76 w UE) za 45 złotych. W Planach Mobilnych 55 i 75 (kosztują odpowiednio 55 i 75 zł za miesiąc) internet jest nielimitowany, ale po zużyciu określonej liczby gigabajtów jego prędkość zostaje ograniczona do 1 Mb/s. W Planach Mobilnym 55, klienci mogą wykorzystać 15 GB danych z pełną prędkością (4,59 w UE), a w Planie Mobilnym 75 – aż 30 GB (6,26 w UE).

Nowi klienci w Orange na abonament dostają dodatkowo Music Pass przez 3 miesiące za darmo, co ucieszy wielu melomanów. Music Pass to usługa, która pozwala bez pomniejszania posiadanego pakietu GB korzystać z serwisów muzycznych (Tidal, Spotify, Amazon Music, Apple Music, Deezer, Polskie Radio) każdemu, kto subskrybuje dany serwis.

Artykuł sponsorowany