Na jaki okres można otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Tysiące Polaków posiada więcej niż jedno aktywne zobowiązanie finansowe w banku i firmach pożyczkowych. Spłacanie kilku zobowiązań jednocześnie to często niełatwe zadanie, a kredyty i pożyczki mogą znacząco obciążać domowy budżet. Rozwiązaniem tego problemu może być kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu zamiast kilku rat jednocześnie dłużnik musi pamiętać tylko o spłacie jednej raty, która jest dopasowana do jego aktualnych możliwości finansowych. Na jak długi okres można otrzymać kredyt konsolidacyjny i jakie są jego koszty? Odpowiadamy. 

Kredyt konsolidacyjny – na ile rat można go rozłożyć? 

To na jak długi okres można wziąć kredyt konsolidacyjny, zależy przede wszystkim od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Jeśli posiada on wiele zobowiązań, a ich suma jest bardzo wysoka, to niezbędne może okazać się rozłożenie nowego zobowiązania nawet na kilkanaście lat. To ile wynosi maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego, zależy przede wszystkim od zasad, które panują w danym banku. Warto jednak wiedzieć, że na rynku pojawia się coraz więcej ofert konsolidacji, której raty można rozłożyć nawet na 144 miesiące. W ten sposób można uzyskać niską ratę, która nie będzie stanowić dużego obciążenia dla domowego budżetu.

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego, który mogą Państwo uzyskać na stronie doradców kredytowych https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/, kredytobiorca może połączyć różnego typu zobowiązania takie jak: kredyty gotówkowe, zadłużenia na karcie kredytowej a w niektórych sytuacjach nawet chwilówki. Dzięki rozłożeniu kredytu konsolidacyjnego na długi okres można uzyskać niską ratę, która będzie łatwa do spłaty i odciąży budżet osoby zadłużonej. Jeśli masz problemy z terminowym regulowaniem rat kilku zobowiązań, to kredyt konsolidacyjny może pomóc Ci uporać się z problemem. Dzięki niemu możesz odzyskać spokój oraz wolność finansową.

Koszty kredytu konsolidacyjnego 

Koszt kredytu to jedna z kwestii, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, szukając najlepszej dla siebie oferty. Ostateczny koszt takiego zobowiązania zależy od: okresu spłaty, kwoty kredytu, prowizji, oprocentowania i dodatkowych kosztów np. ubezpieczenia. Warto także zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która jest dobrym wskaźnikiem opłacalności danego zobowiązania. Jeśli nie wiesz jak wybrać korzystną ofertę, to możesz skorzystać z internetowych rankingów lub profesjonalnej pomocy pośrednika kredytowego. W ten sposób unikniesz zaciągnięcia niekorzystnego w perspektywie czasu kredytu konsolidacyjnego. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty, ponieważ konsolidacja ma Ci pomóc wyjść z trudnej sytuacji finansowej, a nie sprawić, że Twoje problemy się pogłębią.