Modne wnętrza – najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych

Urządzając mieszkanie należy pamiętać o jednej, bardzo istotnej rzeczy – spójności stylistycznej poszczególnych elementów wystroju. Zbliżony charakter podłóg, ścian, mebli i dodatków sprawi, że wnętrze zyska ład i harmonijny charakter. W poszukiwaniu pomysłów na aranżację pomieszczenia zdarza się – zupełnie niesłusznie! – pominąć drzwi wewnętrzne, które również silnie wpisują się w charakter całego wnętrza. Jakie są obecnie najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych? Na czym opiera się konstrukcja drzwi ukrytych i dlaczego warto je umieścić w mieszkaniu? O tym przeczytacie w naszym artykule!

Najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych – biel na topie

Coraz wyższa świadomość ekologiczna konsumentów spowodowała, że rok 2019, w wielu sferach życia nawiązuje do natury. Projektanci i designerzy proponują proste, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązania, także meble i akcesoria wykonane z naturalnych materiałów. We wspomniany trend, świetnie wpisuje się stylistyka skandynawska. To właśnie w niej dominują elementy z naturalnych materiałów, o funkcjonalnym wykonaniu i minimalistycznym wyglądzie, utrzymanych zwykle w odcieniach bieli i szarości. W modnych wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim, doskonale sprawdzą się zatem gładkie, białe drzwi. Jeśli zostaną umieszczone na ścianie w tym samym kolorze, idealnie wtopią się w wystrój pokoju, tworząc spójną całość. Dodatkowo, taki zabieg, optycznie powiększy wnętrze. Z kolei na szarej ścianie, białe drzwi będą stanowić oryginalny element. Warto przy tym pamiętać, że drzwi w tym kolorze najlepiej wyglądają z podłogą w jasnym kolorze, np. z drewna w naturalnym odcieniu.

Drzwi ukryte – nowe możliwości aranżacji

Drzwi ukryte, (więcej pod linkiem https://www2.porta.com.pl/data/download/ULOTKA_Porta_HIDE1.pdf), to nowoczesne rozwiązanie wnętrzarskie i, jednocześnie,  precyzyjna  odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, na którym króluje prostota i minimalizm. Dzięki ukrytej ościeżnicy i zawiasom oraz możliwości dostosowania koloru skrzydła do odcienia ścian, drzwi są niemal niewidoczne! Tym samym, idealnie komponują się z resztą aranżacji pomieszczenia – cała ściana zyskuje wygląd jednolitej powierzchni, a wnętrze jest optycznie powiększone. Niewidoczne drzwi zostawiają projektantom duże pole do popisu – można je pokryć takim samym kolorem jak ścianę, albopomalować na kontrastowy odcień lub nakleić na nie tapetę. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zastosować oryginalne wykończenie w postaci szkła, betonu, kamienia lub egzotycznego drewna.

Drzwi wewnętrzne – w wersji szklanej

Jak zaaranżować niezbyt przestronne pomieszczenie, by optycznie powiększyć dostępną przestrzeń? Najlepszy sposób to zastosowanie szklanych drzwi. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze zyska modny charakter, utrzymany w nowoczesnym, a jednocześnie eleganckim stylu. To także dobry sposób na  doświetlenie pozbawionych okien przestrzeni, np. korytarza. Osoby, które nie są przekonane do modeli wykonanych w całości ze szkła, chociażby ze względu na brak należytej prywatności, mogą wybrać drzwi w wersji mlecznej lub egzemplarze z przeszkleniami o mniejszej powierzchni. Drzwi z przeszkleniem powinny być wykonane z drewna. Warto pamiętać o tym, żeby kolor drewna, którym są pokryte drzwi, był zbliżony do koloru podłogi, wtedy wystrój wnętrza będzie spójny.

Modne kolory w mieszkaniu – nie tylko na ścianach

Popularnym trendem wnętrzarskim 2019 roku jest boho. To interesujące połączenie stylistyki lat 60. i 70. z kolorowymi, rustykalnymi elementami i orientalnymi dodatkami. W utrzymanych w tym stylu wnętrzach, nie powinno zabraknąć intensywnych odcieni, takich jak ciemny róż, granat czy butelkowa zieleń. Wszystko po to, by stworzyć w pomieszczeniu przestrzeń, która będzie kojarzyła się ze stylem życia paryskiej bohemy. Nie tylko ściany w mieszkaniu można pomalować na modne kolory. Również drzwi wewnętrzne mogą być charakterystycznym akcentem w stylu boho. Wystarczy pomalować je na musztardowy odcień lub głęboką zieleń. To doskonały sposób na wprowadzeniu do wnętrza  oryginalnego akcentu we wnętrzu i renowację starych drzwi. Warto jednak pamiętać o tym, by przed pomalowaniem, dokładnie oczyścić i wyrównać drewnianą powierzchnię drzwi, a następnie pokryć ją białą farbą. Dzięki temu, nowy kolor będzie bardziej wyrazisty.

Jak łączyć kolory, by stworzyć modne wnętrze? W tym roku, wybierając drzwi wewnętrzne, warto postawić na biel – taki model szczególnie dobrze sprawdzi się w mieszkaniach utrzymanych w stylu skandynawskim. Dużą popularnością cieszy się również styl boho, dlatego drzwi w intensywnym kolorze, to równie sprawdzone rozwiązanie. Podobnie, jak drzwi szklane, które optycznie powiększą niebyt przestronne pomieszczenia lub drzwi ukryte, które tworzą ze ścianą jedną całość i są niemal niewidoczne.

Artykuł sponsorowany