Mity na temat wibratorów

Współcześnie wiele zabawek erotycznych nadal jest niesłusznie owianych złą sławą. Przez błędne przekonania wiele osób boi się z nich korzystać, niepotrzebnie pozbawiając się przyjemności. W tym wpisie obalamy mity na temat wibratorów i wyjaśniamy, dlaczego warto dać im szansę!

Największe mity o wibratorach

Zabawki erotyczne to dla wielu osób nadal temat tabu. Przez to krąży na ich temat sporo nieprawdziwych informacji, które skutecznie zniechęcają do korzystania z takich akcesoriów. Spróbujmy obalić największe mity o wibratorach.

MIT #1: wibratory służą tylko do masturbacji

Zabawki tego typu są powszechnie używane podczas sesji samomiłości, ale doskonale sprawdzają się także jako urozmaicenie stosunku z drugą osobą. Na rynku dostępnych jest też wiele modeli dedykowanych dla par.

MIT #2: mężczyźni są nieprzychylni wibratorom

Wiele kobiet obawia się, że ich partner może źle zareagować na fakt zakupu wibratora. W rzeczywistości najważniejsza jest komunikacja – wystarczy porozmawiać o swoich potrzebach i pragnieniach oraz zapewnić bliską osobę, że taka zabawka nie ma nikogo zastępować, a jedynie zwiększyć rozkosz. Co więcej, takie gadżety jak najbardziej mogą sprawić sporo przyjemności także Panom otwartym na nowe doznania.

MIT #3: od wibratora można się uzależnić

Uzależnić można się od wszystkiego. Winna nie jest zabawka erotyczna, ale zaburzona psychika osoby, która z niej korzysta. Jeśli masturbacja czy seks nie są uprawiane kompulsywnie, nie ma mowy o tym, że popadnie się w jakiś nałóg.

MIT #4: częste korzystanie z wibratora zmienia wygląd genitaliów

Istnieje niezwykle szkodliwe przekonanie, że częste stosunki/masturbacja prowadzą do trwałego rozciągnięcia ścianek pochwy. Nie jest to absolutnie prawda, ponieważ jest to po prostu biologicznie niemożliwe.

MIT #5: korzystanie z wibratorów może prowadzić do infekcji, podrażnień itp.

Mit ten nie jest do końca nieprawdziwy, ponieważ nieprawidłowe używanie zabawek rzeczywiście jest ryzykowne. Jeśli jednak wybierze się dobrej jakości sprzęt, a do tego odpowiednio dba się o jego higienę i stosuje się sprawdzony lubrykant, nie ma mowy o żadnych problemach.

Skąd się biorą błędne przekonania?

Błędne przekonania na temat wibratorów biorą się przede wszystkim z niewiedzy. Dla wielu osób tematy okołoseksualne są nadal wstydliwe, przez co trudno jest prowadzić rozmowy na ten temat. Wiele osób powtarza zasłyszane plotki i „mądrości ludowe”, które zwykle nie mają nic wspólnego z prawdą. W szkołach na lekcjach Wychowania Do Życia w Rodzinie zazwyczaj też nie omawia się takich kwestii. Warto zadbać o edukację młodych ludzi, a także samemu zgłębiać wiedzę, korzystając ze sprawdzonych źródeł.

Gdzie kupować wibratory?

Wibratory najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach erotycznych, które oferują produkty od znanych, renomowanych marek. Najwygodniej i najbardziej dyskretnie jest złożyć zamówienie w sklepie internetowym, takim jak np. SimplyJoy.pl. W katalogu dostępny jest ogromny wybór zabawek dla osób początkujących oraz wytrawnych koneserów, w różnych przedziałach cenowych.

Sprawdź ofertę na: https://simplyjoy.pl/oferta/akcesoria-i-gadzety-erotyczne/wibratory.