Miska wisząca bezrantowa – co w niej takiego wyjątkowego?

Miska klozetowa, czyli muszla WC, jest niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki. To, na jaki model muszli się zdecydujemy, wpływa nie tylko na design łazienki, ale także na komfort i wygodę jej użytkowania. Na rynku ceramiki łazienkowej mamy dzisiaj niezwykle bogatą ofertę misek WC. Wśród niej znajdziemy również miski wiszące bezrantowe. Czym się charakteryzują i czy warto na nie postawić?

Miski podwieszane a muszle stojące

Zanim przyjrzymy się dokładnie miskom wiszącym bezrantowym, warto najpierw przyjrzeć się muszlom podwieszanym. Tego typu konstrukcje cieszą się dzisiaj dużą popularnością, chociaż w przeciwieństwie do tradycyjnych muszli stojących, ich montaż jest nieco droższy. W praktyce jednak okazuje się, że warto było postawić na takie rozwiązanie. Dlaczego?

Wszystkie miski podwieszane montowane są na specjalnych stelażach podtynkowych. Dzięki temu cała konstrukcja jest niezwykle stabilna, a wykończenie nowoczesne i eleganckie. Co ważne, wyposażenie techniczne muszli podwieszanej, takie jak spłuczka i zbiornik na wodę, są dyskretnie ukryte w ścianie.

W ten sposób niwelujemy liczbę elementów wymagających systematycznego sprzątania. Ułatwiamy sobie również utrzymanie w czystości podłogi, znajdującej się pod muszlą – co w przypadku muszli tradycyjnych zawsze jest problematyczne. Poza tym miski podwieszane sprawiają, że wnętrze łazienki wydaje się bardziej przestronne i lekkie.

Miska wisząca bezrantowa – nowoczesność i funkcjonalność

Wiemy już, jakie są zalety muszli wiszącej. A o co chodzi z miskami bezrantowymi? Tego typu muszle określa się również jako miski bez kołnierza czy miski rimfree lub rimless. Nazwa mówi tutaj sama za siebie. Nowoczesna miska bezrantowa nie posiada tradycyjnego wewnętrznego kołnierza. W zwykłej misce rant ceramiczny rozprowadza spłukiwaną wodę po obrębie muszli, niestety kołnierz ten jest niezwykle trudny w czyszczeniu, stając się siedliskiem bakterii i kamienia.

Rozwiązaniem okazała się muszla bezrantowa, w której równomierne rozprowadzenie wody zostało zapewnione przez zastosowanie odpowiedniego wyprofilowania miski oraz kalibrację siły strumienia spłukiwanej wody. Co najważniejsze, miska wisząca bezrantowa nie tylko ułatwia utrzymanie czystości, ale także pozwala na oszczędniejsze zużycie wody.

Miska wisząca bezrantowa – jaką wybrać?

Oferta wiszących misek bezrantowych, w porównaniu do tradycyjnych muszli wiszących, jest nieco mniejsza, dlatego łatwiej znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Przy wyborze powinniśmy się kierować przede wszystkim wielkością łazienki oraz stylem, w jakim zamierzamy ją urządzić. Miski bezkołnierzowe różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, ale również i kształtem. Na przykład miska wisząca bezrantowa Vitra jest tradycyjnie zaokrąglona, a podwieszana miska bez kołnierza Laufen ma bardziej prostokątny kształt.

Podwieszane miski bezrantowe to wyposażenie sanitarne, które odznacza się wysoką funkcjonalnością i nowoczesną estetyką. Idealnie sprawdzają się w zastosowaniu prywatnym, jak i w publicznych toaletach. Cała wyjątkowość podwieszanych muszli bezrantowych wynika z tego, że zajmują niewiele miejsca, są łatwe w utrzymaniu czystości, wygodne w użytkowaniu i świetnie prezentują się w każdej łazience – niezależnie czy jest to aranżacja nowoczesna, czy klasyczna.