Mieszkanie z tarasem czy mieszkanie z balkonem? Zalety dodatkowych przestrzeni

Planujesz kupno mieszkania? Zastanawiasz się nad dodatkową przestrzenią przy mieszkaniu? Dowiedz się, jakie są zalety mieszkań z balkonem bądź tarasem i zdecyduj, czy jest to opcja dla Ciebie.

Zieleń w mieście

Wielu osobom miasto kojarzy się z betonowymi blokowiskami i wieżowcami. Mieszkańcy dbają jednak, by w szary beton wkomponować odrobinę zieleni i stworzyć na balkonach bądź tarasach kolorowe mini ogrody. Roślinność w mieście to nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim zapewnienie sobie namiastki wsi, która daje wytchnienie. Decydując się na rośliny takie jak chamedora czy anturium dodatkowo mogą chociaż trochę chronić Cię przed smogiem. Szukając zatem mieszkania w dużym mieście warto prześledzić oferty deweloperów i wybrać mieszkanie, które oferuje dodatkową przestrzeń w formie tarasu, balkonu bądź ogródka.

Mieszkania z ogrodem, tarasem bądź balkonem – dlaczego warto?

Posiadanie mieszkania z tarasem czy balkonem to przede wszystkim stały kontakt z naturą. Stanowi doskonałe przedłużenie lokalu i może stać się jego najbardziej reprezentacyjną częścią. Dodatkowa przestrzeń może pełnić rolę mini ogródka z ulubionymi ziołami i warzywami, schowka na rzeczy, które zajmują dużo miejsca w środku pomieszczenia bądź zacisznej alkowy i miejsca towarzyskich spotkań w ciepłe dni. Przemyślana aranżacja balkonu czy tarasu pozwoli na wydzielenie „pomieszczenia gospodarczego”, jak i ustawienie mebli wypoczynkowych.

Mieszkanie z balkonem – dla kogo?

Balkon to jedna z najbardziej popularnych dodatkowych przestrzeni w mieszkaniu. Jest to wysunięta poza konstrukcję budynku przestrzeń, która otoczona jest balustradą.  Balkony mogą być otwarte bądź zabudowane – loggia. Tego typu dodatkowa przestrzeń zazwyczaj charakteryzuje się małym metrażem, dlatego polecana jest dla par bądź singli. Posiadając balkon warto zadbać o jego odpowiednie wykończenie, które w przyszłości pozwoli uchronić przed kosztownymi naprawami.

Mieszkanie z tarasem – dla kogo?

Podstawową różnicą pomiędzy balkonem a tarasem jest metraż. Tarasy są zdecydowanie większe niż balkony i pozostają przestrzeniami nieosłoniętymi.Najczęściej zatem tworzone są na parterach budynków, a także na ich dachach. Większy metraż to  większe możliwości. Możesz stworzyć swoją własną strefę komfortu, która pozwoli na odpoczynek i relaks po pracy. Ustawienie stołu z krzesłami umożliwi Ci spożywanie śniadań w letnie poranki. Z uwagi na dużą przestrzeń, mieszkania z tarasami polecane są rodzinom z dziećmi, ponieważ zapewniają nie tylko dodatkowe miejsce do zabawy, ale przede wszystkim kontakt ze świeżym powietrzem i naturą.

Mieszkanie z ogrodem – dla kogo?

Mieszkania z ogródkiem usytuowane są tylko i wyłącznie na parterze. Tego typu przestrzeń gwarantuje najwięcej miejsca i największe możliwości aranżacyjne. Dodatkowa przestrzeń może stać się prawdziwym ogrodem z krzewami, a nawet drzewami. Jest to opcja idealna dla prawdziwych pasjonatów ogrodnictwa, a także osób, które pragną być eko. Warzywa i zioła z własnego ogródka pozwolą Ci poczuć namiastkę polskiej wsi w mieście. Mieszkania z ogrodem polecane są także rodzinom z dziećmi.

Gdzie szukać mieszkań z dodatkową przestrzenią?

Lokale, które oferują mieszkańcom dodatkową przestrzeń w formie balkonu czy tarasu można znaleźć praktycznie wszędzie. Jednak trzeba się zastanowić, czy ogródek w samym centrum miasta to rzeczywiście dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę jakość powietrza. Jeżeli chcesz w pełni cieszyć się swoim tarasem bądź ogrodem spróbuj poszukać mieszkań w dalszych dzielnicach miast. Jedną z inwestycji oferującą mieszkania z dodatkową przestrzenią jest Osiedle Słowik –http://www.osiedleslowik.pl/mieszkanie-z-ogrodem/.