Męski Casual Friday

Męski ,,casual friday”, czyli kontrolowany luz Piątek, zwiastun dwudniowego odpoczynku. Dzień tygodnia, w którym w coraz większej ilości firm praktykuje się swobodę w biurowym ubiorze. Przysparza to jednak sporo problemów. Jak nie przesadzić z luzem? Co wybierać by wyglądać mniej formalnie, a wciąż elegancko? Podpowiadamy!

To już czas, aby dokładnie poznać tajniki ,,casual friday’’. Bo przecież profesjonalizm w biznesowym dialogu nie wynika jedynie
z merytorycznego przygotowania. To także, a może przede wszystkim, odpowiednie ubrania. Są one oznaką wysublimowanego gustu
i perfekcji w szczegółach.

Smart rady na casualowe nieporady

  • Koszula w kratę – idealnie, gdy zostanie zestawiona z monobarwnymi spodniami typu chinosy. Do tego półbuty w kolorze rudego brązu z skórzaną wstawką w kolorze atramentowego granatu. Efekt? Niczym nieposkromiony luz w eleganckim charakterze!
  • Golf lub sweter – świetna alternatywa dla koszul. Kolor nie jest aż tak istotny. Idealnie jednak, gdy góra stylizacji będzie o kilka tonów jaśniejsza od spodni. Jeśli chodzi o wybór obuwia – sztyblety sprawdzą się idealnie.
  • Koszula i marynarka – ta pierwsza świetnie, gdy jest w jasnych odcieniach i w delikatne wzory. Marynarka idealnie, gdy wykonana z wełny. Spodnie zaś te, ze zwężaną nogawką. Swobodnego charakteru nadadzą sznurowane trzewiki w brunatnym odcieniu.
  • Spodnie typu chinosy lub ,,w kant” – każdy z tych modeli świetnie sprawdzi się w ,,casual friday’’. Ich odcień dopuszczalny jest praktycznie każdy. Choć kolorystyczne szaleństwa pasują zdecydowanie bardziej do chinosów. Spodnie w kant idealnie wyglądają w monobarwnej odsłonie. Do nich zestaw koszulkę polo oraz obuwie na sportowej powierzchni. Stylizacja gotowa!
  • Dodatki – tu panuje eklektyczna dowolność. Od sportowych zegarków, przez skórzane paski oraz różnobarwne muchy ,,sportowe”. To od mężczyzny zależy, w czym czuje się najbardziej komfortowo.

Inspiracji jest wiele, myśl przewodnia jedna. Elegancja dyktowana modą w stylu ,,casual friday’’ to ta, na stelażu klasycznych wzorów i najlepszych tkanin, z nutą delikatnie poskromionej ekstrawagancji, a może delikatniej: nonszalancji. Istotne jest jednak, aby stylizacja była przemyślana i pozbawiona kontrowersyjnych wstawek. W tym przypadku, zabawne printy czy mocne loga należy pozostawić na inną okazję. Choć i tak w dużej mierze zapewne będzie to zależało od kultury organizacji i warunków pracy. Najistotniejszy pozostaje komfort i nienaganna estetyka stylizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją Moda Męska 2018 LAVARD

Scroll to Top