Meble do wnętrz – co jest modne w 2018 roku?

Nieodłącznym elementem wnętrz, zwłaszcza mieszkalnych i biurowych, są odpowiednio dobrane meble. Oczywiście powinny one spełniać przede wszystkim funkcje użytkowe. Oprócz tego jednak muszą się nam podobać. Chcemy otaczać się przedmiotami wyjątkowymi, w pełni odpowiadającymi naszym gustom oraz stylowi życia. Szukamy niebanalnych rozwiązań odróżniających nasze wnętrza od sztampowych pomieszczeń. Podkreślamy charakter mieszkania kolorami, rozmaitymi dodatkami i bibelotami, jednak zawsze na plan pierwszy wybijają się właśnie meble.

Meble modne czyli jakie?

Stopniowo odchodzimy od dominujących przez ostatnie lata skandynawskich bieli i szarości. Wzbogacamy nasze wnętrza meblami o nasyconych kolorach, zwłaszcza barwach ziemi. Fotele w wyrazistym, brązowym kolorze, pomarańczowe wyściełane krzesła, zielona kanapa – to proponują nam dzisiaj projektanci. Wraca moda na meble z PRL. Błyszczące meblościanki, kanciaste fotele, ławo-stoły odpowiednio odświeżone, w nowej kolorystyce doskonale sprawdzają się także we współczesnych wnętrzach. Nostalgia za czasami minionymi sięga jednak znacznie dalej. Nadal utrzymuje się trend polegający na łączeniu mebli starych i nowoczesnych. Eklektyzm we wnętrzu to moda trwająca od lat, dająca ogromne szanse na stworzenie niepowtarzalnych projektów.

Wygodne i łatwe w użyciu

Niezależnie od mód i sezonowych trendów nasze meble powinny być wygodne. W strefie relaksu elementem niezbędnym zawsze pozostanie wygodna, komfortowa, rozłożysta kanapa. W tym sezonie powinna być obita przyjemnym w dotyku, miękkim materiałem. W kuchni z pewnością najchętniej zainstalujemy ergonomiczne szafki z nowoczesnymi systemami cichego domykania i wysuwanymi akcesoriami. Sypialnia to oaza odpoczynku, w której niepodzielnie królować ma dopasowane do naszych potrzeb łóżko z solidnej jakości materacem. Warto dodatkowo zainwestować w pasujące szafki nocne i pojemną komodę.

Klasyczne czy nowoczesne?

Jakie meble wybrać ? Klasyczne modele zazwyczaj wprowadzą do pomieszczenia poczucie bezpieczeństwa, ładu, ciepła i tradycji. To styl, który nigdy nie wychodzi z mody. Klasyczne meble raczej się nie znudzą, jest to więc inwestycja na lata. Doskonale wpisują się też w stylistykę modnych obecnie wnętrz glamour. Pozwalają na dość dużą swobodę w doborze dodatków i bibelotów.

Meble nowoczesne umożliwiają rozwiązania pozbawione zbędnych ozdób i detali. Czyste, geometryczne bryły, błyszczące fronty pozbawione zbędnych elementów stwarzają bardzo estetyczne wrażenie. Cechą wyróżniającą nowoczesny styl mebli jest minimalizm i harmonia. Tu raczej nie ma miejsca na spontaniczne stawianie na nowoczesnej komodzie nie pasujących do siebie, ale jakże nam bliskich, pamiątek z wakacji.

Jeśli nie potrafimy dokonać wyboru, zawsze możemy zdecydować się na zakup mebli klasycznych, ale w nowoczesnym wydaniu.

Wymarzone, idealne meble istnieją naprawdę. W obecnych czasach zdecydowanie bardziej efektywne jest poszukiwanie, wybór oraz w konsekwencji zakup na stronach i portalach internetowych. Poświęćmy trochę czasu na znalezienie odpowiedniego producenta, sklepu lub dostawcy, aby cieszyć się meblami w pełni spełniającymi nasze oczekiwania. Szeroka oferta rynkowa daje szansę na to, że nasze działania zakończą się sukcesem. Możemy go świętować już w otoczeniu naszych nowych mebli.