Malediwy – niezpomniane wczasy na wyspach marzeń

Malediwy – najniższe państwo świata. Znawcy tematu twierdzą, że najpiękniejsze. Biorąc pod uwagę malownicze plaże, tropikalną roślinność i bliskość rafy koralowej, mogą mieć rację.

Malediwy – wyspy z nieba

Legenda głosi, że Malediwy powstały wówczas, gdy gwiazdy spadły z nieba na ziemię. Czyli to jedyne miejsce na ziemi, gdzie prośba o gwiazdkę z nieba jest jak najbardziej uzasadniona! Pocztówkowa plaża? Na wyciągnięcie ręki. Przejrzysta turkusowa woda? To przecież wizytówka Malediwów! Rafa koralowa? Przy każdej plaży! Komfortowe domki i hotele? Do wyboru są eleganckie wille i domki na wodzie, z których można zejść bezpośrednio na dno oceanu.

Czy Malediwy są drogie? Prawdy i mity o luksusowych wakacjach w hotelowym raju.

Malediwy – nurkowanie

Rafy koralowe wokół Malediwów urodą nie ustępują słynnej Wielkiej Rafie Koralowej. To, co na pewno pozwala im dzierżyć palmę pierwszeństwa, to przejrzystość wody wokół nich. Wokół Malediwów nietrudno znaleźć miejsce, w którym Ocean Indyjski jest przejrzysty aż 50 metrów w głąb! Trudno o lepsze warunki do podglądania podwodnego świata. A w rafie przy Malediwach na nurkujących czeka blisko 200 gatunków koralowców, podwodne jaskinie i bajecznie kolorowe ryby. Być na Malediwach i nie zanurkować do rafy to się po prostu nie godzi.

Malediwy – plaże

Czyste, doskonale zagospodarowane, kuszą białym piaskiem, łagodnymi zejściami do wody i pocztówkowym widokiem: hamakami pod palmami. Nie ma turysty, który oprze się pokusie wypicia drinka na bazie rumu.

Najbardziej niezwykłą plażę na Malediwach można podziwiać w atolu Baa, pod warunkiem, że udamy się tam w nocy. Zdolne do bioluminescencji maleńkie organizmy roślinne zgromadzone tu w bardzo dużej ilości sprawiają, że plaża dosłownie świeci. Ten niezwykły widok po raz kolejny uświadamia nam, że Malediwy to gwieździste niebo, które przeniosło się na ziemię.

W ciągu dnia warto popatrzeć na plaże z góry. Jest to możliwe dzięki lokalnej ofercie przelotów awionetką nad archipelagiem Malediwów.

Malediwy – raj zagrożony

Osoby chętne na malediwy wczasy powinny się spieszyć. Ten piękny kraj stworzony do tego, by w nim komfortowo odpoczywać, zagrożony jest… zalaniem. Topniejące wody lodowców i stale podnoszący się poziom oceanów są dla niego prawdziwym zagrożeniem. Naukowcy szacują, że już za 20 lat Malediwy znajdą się pod wodą.