Małe mieszkania – idealną opcją pod inwestycję?

Zainwestowanie pieniędzy w mieszkanie ma wiele zalet – to długoterminowy sposób na lokatę kapitału, który jest w stanie przynosić zyski nawet co miesiąc. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno nieruchomości tego rodzaju, warto zwrócić uwagę na metraż – to od niego zależy, jak dużo będziemy mogli zarobić.

Decyzja o zakupie nieruchomości

Lokaty są obecnie bardzo nisko oprocentowane. Zarabiać możemy na funduszach inwestycyjnych czy na giełdzie, ale to ryzykowne metody. W związku z tym dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie inwestowanie w nieruchomości, a w szczególności w mieszkania. Na mieszkaniu możemy zarobić na dwa sposoby, a mianowicie możemy od razu przeznaczyć je na wynajem, czyli możemy wtedy co miesiąc otrzymywać pieniądze od lokatorów, a także zarabiamy na rosnącej wartości nieruchomości w czasie. Kluczem do dobrych zarobków jest jednak odpowiednie dobranie nieruchomości. Jako lokata często wybierane są nowe inwestycje we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie czy w Poznaniu, czyli w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na lokale na wynajem jest największe. Zatem położenie jest bardzo ważne, ale to jeszcze nie wszystko, o czym powinniśmy wtedy pamiętać.

Wybór właściwego metrażu

Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na metraż. Generalnie, jako inwestycje najlepiej nadają się mieszkania mniejsze, ponieważ to na nich możemy zarobić najlepiej. Mowa tutaj dokładnie o mieszkaniach – kawalerkach, z jedną sypialnią albo z dwoma sypialniami. Pod kątem kosztów najmu to właśnie te mniejsze lokale wychodzą najkorzystniej dla właściciela. Oprócz tego znalezienie zainteresowanych na wynajem małego mieszkania jest znacznie łatwiejsze niż dużego. Dodatkowym plusem jest tak, że mały lokal można też znacznie łatwiej sprzedać na rynku wtórnym.

Wynajem długoterminowy

Zatem małe mieszkania, mające poniżej 40 metrów kwadratowy, to zdecydowanie najlepszy sposób jako inwestycja pieniędzy. Można je wynajmować długoterminowo, na przykład studentom czy rodzinom, ale też krótkoterminowo, jak wynajem turystyczny dla przybywających do miasta turystów czy biznesmenów potrzebujących komfortowego lokum. Inwestycje, zarówno pod wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy znajdziemy na http://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/