Makijaż oka krok po kroku – o czym musisz pamiętać?

Makijaż oka krok po kroku – o czym musisz pamiętać?

Na większe wyjścia jest obowiązkowy, przydaje się także na co dzień. Bardziej zaawansowany, zjawiskowy makijaż oka może wydawać się trudny. Jeśli jednak wykonasz go powoli i dokładnie wypełnisz wszystkie instrukcje, okaże się łatwiejszy, niż myślisz. Dowiedz się, jak wykonać makijaż oka krok po kroku.

Krok pierwszy: baza

Baza pod makijaż jest niezbędna. Zwłaszcza jeśli chcesz, by całość była naprawdę trwała, a wszystkie kolory mocno nasycone i wyraziste.

Bazę najczęściej nakłada się małym pędzelkiem lub po prostu palcami. Warto rozprowadzić ją po ruchomej powiece. Ma najczęściej postać żelu (na przykład Makeup Revolution Aqua Seal Liquid Eye Primer) lub kremu, a do tego cielisty bądź przezroczysty kolor. Dopiero po nałożeniu bazy można przejść do makijażu właściwego.

Krok drugi: cienie

O cieniach można napisać całą książkę. Przede wszystkim trzeba wybrać tonację kolorystyczną, w której będziesz się poruszać. Neutralne brązy, rozświetlające złoto, metaliczne szarości czy może granaty lub zmysłowe śliwki? Wszystko zależy od ciebie: twojego rodzaju urody i upodobań. Najlepiej wybierz paletkę, która pozwoli ci na poruszanie się w różnych odcieniach, jak The Burgundy Bar, paletka marki Maybelline.

Technik malowania cieniami jest bardzo wiele. Najczęściej najpierw całą ruchomą powiekę pokrywa się jednym kolorem, a następnie zewnętrzny kącik zaznacza ciemniejszym, podobnie jak dolną powiekę. Wewnętrzny kącik oka powinien natomiast być rozjaśniony, na większe wyjścia można zastosować tam nawet brokat. Granice między cieniami blenduje się gąbeczką. Nie można zapomnieć o nałożeniu jasnego cienia nad okiem, tuż przy samej brwi.

Krok trzeci: kreska

Mniej zaawansowani sięgają po kredkę, bardziej – po wygodny w użyciu eyeliner, jak L’Oréal Super Liner Perfect Slim. Kreska na górnej powiece jest obowiązkowa, chociaż może wyglądać bardzo różnie.

Nawet jeśli nie masz ochoty na geometryczną, bo jest zbyt mocna i wyrazista, powinnaś miękką kredką (na przykład Bourjois Contour Clubbing) podkreślić nasadę rzęs na górnej powiece. Warto także lekko podkreślić dolną i narysować delikatny dzióbek – odbiegające w górę przedłużenie dolnej powieki.

Krok czwarty: tusz

Ostatni już krok to wytuszowanie rzęs. I tutaj masz ogromny wybór. Zastanów się, czego potrzebują twoje rzęsy – pogrubienia, wydłużenia, a może podkręcenia? L’Oréal tusz Volume Million Lashes to najlepszy wybór, ponieważ to kilka różnych odsłon i szczoteczek, z których każda inaczej zadba o twoje rzęsy. My polecamy L’Oréal tusz Volume Million Lashes False Lash Superstar, ponieważ maksymalnie wydłuży rzęsy, a takie prezentują się najpiękniej.

Jak uzyskać efekt rzęs godnych gwiazdy filmowej? Zacznij malowanie od jednego kącika, delikatnie przesuwaj szczoteczkę po włoskach, wykonując zygzakowate ruchy. Jeśli będziesz lekko przekręcać maskarę w dłoni, rzęsy się nie posklejają. Dolne rzęsy maluj tylko czubkiem szczoteczki, nie całą stroną. Nałóż dwie lub trzy warstwy tuszu. Bez obaw o sklejenia, L’Oréal tusz Volume Million Lashes świetnie je rozczesze.