Mądre pożyczanie pieniędzy – 3 złote zasady

Pożyczanie pieniędzy z banków i instytucji pozabankowych często jest sposobem na podreperowanie budżetu domowego. Zaciągniecie pożyczki to także sposób, aby dokonać pewnych zakupów, na które nie można sobie pozwolić jednorazowo, wydając większą kwotę pieniędzy. Pożyczka może niestety także przysporzyć różnych kłopotów. Dlatego, aby uniknąć niespodzianek i nagłych problemów, przedstawiamy 3 najważniejsze zasady, którymi należy kierować się, zaciągając dług zarówno w parabanku, jak i banku.

1. Porównaj oferty

Na Polskim rynku działa wiele banków i innych instytucji pozabankowych, które mogą udzielać pożyczek. Aby mieć pewność, że decydujesz się na najlepszą opcję, porównaj oferty różnych instytucji. Lepiej nie działać pod wpływem impulsu i nie dać się skusić licznym reklamom atrakcyjnych pożyczek. W Internecie znajdziesz wiele stron, na których zgromadzone są liczne oferty z różnych instytucji wraz z ich szczegółowym opisem. Zanim udasz się do placówki lub zaciągniesz zobowiązanie przez Internet, poszukaj oferty bazującej na najlepszych warunkach.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, przeczytaj również artykuł:” Pożyczka ratalna a chwilówki – wady i zalety”.

2. Upewnij się, że spłacisz

W momencie zaciągania pożyczki klienci banków i parabanków rzadko zastanawiają się nad tym, co będzie potem. Doskonale wiedzą, że co miesiąc będą musieli oddawać określoną kwotę, jednakże nie myślą o tym, czy są w stanie ją regularnie uzyskać z puli comiesięcznych wpływów.

Przed zaciągnięciem zobowiązania zastanów się, na jak wysokie raty Cię stać. Warto przeanalizować dochody i oszacować maksymalną kwotę, którą będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę zadłużenia bez większych wyrzeczeń. Pamiętaj również, że niedotrzymywanie terminów spłat skutkuje karami finansowymi.

3. Czytaj dokładnie umowy

Zdecydowana większość osób ma tendencję do pobieżnego przeglądania pism, dokumentów i umów. W momencie zaciągania pożyczki czy kredytu najważniej jest, aby dokładnie przeczytać umowę, która podpisujesz. Wszystkie wymienione w niej punkty, w tym wszelkie gwiazdki i to, co napisane jest mniejszą czcionką to bardzo istotne, czasem wręcz kluczowe informacje. W razie jakichkolwiek nieścisłości i niezrozumienia któregokolwiek sformułowania należy dopytywać pracownika banku lub parabanku.

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, warto zapoznać się z opiniami o ofertach baków i instytucji pozabankowych. Przykładowo, wybierając produkt Mondeo Now przeczytaj najpierw opinie o pożyczkach Monedo Now. Takie opisy dostarczą dodatkowych, cennych informacji o produktach i pozwolą wybrać dobrą i tanią pożyczkę, która spełni Twoje oczekiwania.

Scroll to Top