Łóżka w stylu kontynentalnym

Wyposażenie sypialni powinno być praktyczne i stylowe zarazem. Biorąc pod uwagę zasadniczą rolę łóżka w aranżacji tego pomieszczenia, warto właśnie jego wyborowi poświęcić dużo uwagi. Ciekawym pomysłem, który z biegiem czasu zyskuje w oczach projektantów oraz polskich konsumentów, są łóżka kontynentalne. Wyróżnia je przede wszystkim znaczna wysokość, są jednak także bardzo wygodne i funkcjonalne.

Łóżka w niecodziennym wydaniu

– Wielu klientów na początku nie wie, czym są łóżka kontynentalne. Kiedy pokazujemy im nasze flagowe modele tego typu od razu kojarzą je z dobrym hotelem czy pensjonatem, w którym mieli szansę wypoczywać. Zapytani o komfort snu na takim łóżku, zgodnie odpowiadają, że był to mebel bardzo wygodny, po czym często decydują się właśnie na takie łóżka – mówi w rozmowie z nami konsultant sklepu z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl.

Już na pierwszy rzut oka łóżka kontynentalne wyróżniają się swoją znaczną wysokością. Wynosi ona najczęściej około sześćdziesięciu, siedemdziesięciu centymetrów. Takie modele szczególnie wskazane są osobom starszym, którym wstawanie z niskiego łóżka sprawia codzienny problem. Łóżka w stylu kontynentalnym to dla takich osób znacznie większy komfort. Wśród młodych ludzi również można znaleźć osoby przekonane, że łóżka kontynentalne są zwyczajnie wygodniejsze. A komfort korzystania z takiego mebla powinien być priorytetem podczas zakupów.

Wspomniana nietypowa wysokość przekłada się także na jeszcze jedną zdrowotną zaletę. Użytkownik nie tylko nie obciąża nadmiernie stawów podczas zmiany pozycji z siedzącej na stojącą, ale tworzy sobie również bardziej higieniczne warunki do spania. Otóż materac łóżka w stylu kontynentalnym znajduje się wyżej niż w tradycyjnych modelach, co przekłada się na swobodniejszą cyrkulację powietrza. To z kolei czyni je dobrym rozwiązaniem dla alergików. Efektywne odprowadzanie wilgoci ogranicza rozwój drobnoustrojów, przedłuża żywotność materaca, czyniąc jednocześnie sen zdrowszym oraz przyjemniejszym.

Praktyczne dodatki do łóżka kontynentalnego

Łóżka kontynentalne wyróżniają się szeregiem funkcjonalnych dodatków. Przede wszystkim na ogół wyposażone są w praktyczny pojemnik, w którym przechowuje się zapasowe komplety pościeli. Można tam jednak schować także wiele innych przedmiotów, jak chociażby ubrania sezonowe. W ten sposób oszczędza się sporo miejsca w szafie i jednocześnie porządkuje swoją domową przestrzeń. Szczególnie wskazane jest to w niewielkich mieszkaniach. Wbrew pozorom wysokie łóżka kontynentalne dobrze prezentują się w nawet małych sypialniach. A biorąc pod uwagę duży pojemnik do przechowywania rzeczy, na pewno rozsądnie jest inwestować w takie właśnie kontynentalne modele. Tym bardziej, że zapewniają one świetne warunki do wypoczynku.

Łóżka kontynentalne wyposażone są w materace bonellowe, gwarantujące przyjemny oraz korzystny dla zdrowia sen. A oryginalne tapicerowane wezgłowie czyni łóżko ciekawym elementem aranżacji. Jest to także funkcjonalny dodatek, który na pewno docenią osoby lubiące przed snem poczytać czy pooglądać telewizję. Wezgłowie w łóżkach typu kontynentalnego jest na ogół dosyć wysokie, co wynika przede wszystkim z zachowania proporcji z dużą ramą. Różnorodność modeli przekłada się na dosyć uniwersalne zastosowanie łóżek kontynentalnych. Konsumenci cenią sobie możliwość dopasowania tego mebla pod względem koloru, ale też sposobu pikowania tkaniny.