Letnie warzywa i owoce – co upolować na promocjach w dniach 18-21.07?

Piękna pogoda i duża ilość czasu spędzanego na dworze wzmagają apetyt. Lepiej wtedy sięgnąć po coś zdrowego. Tym bardziej, że świeże produkty sezonowe można tanio kupić na korzystnych promocjach, w popularnych supermarketach!

Latem w marketach znaleźć można wiele pysznych sezonowych owoców i warzyw. Włączenie ich do swojej diety jest bardzo rozsądne – ze względów zdrowotnych, ale też i finansowych. Powszechnie wiadomo, że najzdrowsze dla organizmu, bo najmniej zmodyfikowane są owoce, które pochodzą z kraju, w którym się je kupuje i które wyrosły w normalnym dla siebie sezonie, zgodnie z rytmem przyrody. Przez to są one także odpowiednio tańsze – trafiają na rynek w konkurencyjnych cenach.

Owoce sezonowe

Szeroką ofertę promocji na ten tydzień przewiduje sieć Biedronka. Na promocji znaleźć można m.in. pyszne borówki amerykańskie – za połowę ceny. Te świetnie nadają się do lodów, deserów, ciast i koktajli. O 50% przecenione będą także soczyste nektarynki – wymarzone na przekąskę w upalny dzień. Natomiast o 40% taniej kupić będzie można ciemne winogrona – również niezwykle wygodne po przegryzania w ciągu dnia. Wgląd w inne promocje daje gazetka Biedronka .

Lidl również kusi korzystnymi cenami. Za opakowanie brzoskwiń zapłaci się jedynie 3,75 zł. Koszyczek moreli, cennego źródła antyrakowych substancji, można dostać już za 4,99 zł. Idealna do ciast, pyszna biała porzeczka ma kosztować 3,49 zł za opakowanie 250 g. Promocje zaprezentowała najnowsza gazetka Lidl.

Warzywa sezonowe

Pyszne warzywa sezonowe mogą stać się podstawą letnich posiłków – dodatków do obiadu, lekkich sałatek czy przetworów. Biedronka oferuje w tym tygodniu ogórki za połowę ceny – w większości polskich domów z pewnością stoją teraz słoiki z małosolnymi i kiszonymi ogórkami. Do ogórków świetnie pasują świeże pomidory – zarówno w sałatkach jak i na kanapach. Te można kupić także w bardzo korzystnej cenie – 2,45 za kilogram. Do sałatek z pewnością przydadzą się pyszne sałata rzymska i szczypior, tym bardziej, że są teraz do kupienia w wyjątkowo przystępnej cenie – jedynie 1,99 zł za każde z osobna.

Co jeszcze?

Desery i przekąski oparte na sezonowych owocach można urozmaicać innymi produktami. W tym rodzaju asortymentu zdecydowanie przoduje Lidl. Suszone morele i daktyle, w paczkach po 200 g, kosztują 7,89 zł. Pysznym i bardzo zdrowym dodatkiem będą także orzechy. 200 gram migdałów można kupić już za 9,49 zł. W korzystnie niższych cenach do nabycia będą także orzechy nerkowca (12,99 zł za 200 g) oraz mieszanka studencka (7,49 zł za 200 g). Warto zrobić zapasy pysznych i niezwykle zdrowych jagód goji – w tym tygodniu kosztują jedynie 6,99 za 200 g.

W Biedronce również można znaleźć coś, co spełni się w roli dodatków. Przewidziane zostały rabaty aż do 49% na szeroki wybór jogurtów bio. Te będą pysznie smakować z sezonowymi owocami. Dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się w 400 gramowe opakowanie siemienia lnianego za 2,99 zł. Siemię świetnie wpływa na perystaltykę jelit, dlatego dodane do deserów wspomoże ich późniejsze trawienie. Ponadto jest źródłem cennych mikroelementów, doda smaku i pomoże zadbać o utrzymanie szczupłej sylwetki!

Wybierając się na zakupy do Biedronki lub Lidla, warto zapoznać się z ich ofertami promocyjnymi, zebranymi w gazetkach. Te mogą podsunąć pomysł na pyszne przekąski i posiłki. Pozwoli to także na lepsze rozplanowanie zakupów i drobne oszczędności.

Scroll to Top