Last minute przed sezonem – gdzie pojechać na spokojne wakacje?

Lipiec i sierpień to w Polsce szczyt sezonu urlopowego. Dlatego niektórzy wolą pojechać na wakacje w czerwcu, by uniknąć tłoku. Poniższe propozycje sprawdzą się nawet, jeśli dopiero teraz zaczynasz planować urlop.

Mniej popularny kierunek i termin to pomysł na to, by wakacje w czerwcu były naprawdę tanie. Dlatego też warto w tym miesiącu wybrać się do Maroka czy do Czarnogóry. Mimo, że to już za kilka tygodni, będzie można wtedy znaleźć wolne pokoje w hotelach i uniknąć tłoku w restauracjach. Szczególnie Czarnogóra może być dobrym wyborem – jest bliżej, a ceny są nieco niższe niż w Polsce. Z tym poradnikiem poznasz też inne pomysły na to, gdzie jechać na wakacje w czerwcu? Liczy się nie tylko kraj, ale też region, a nawet jego część. W Słonecznym Brzegu w Turcji będzie najbardziej tłoczno, ale inne części kraju o tej porze roku będą mniej oblegane. Warto brać pod uwagę, że dopiero w trzecim tygodniu miesiąca w wielu krajach zaczynają się wakacje. Jeśli więc zastanawiasz się nie tylko gdzie na wakacje w czerwcu, ale też kiedy, to wybierz wcześniejszy termin. Wiele kurortów traktuje go jeszcze jako czas przed sezonem.

Wakacje w czerwcu dla wymagających

Taka pora jest świetna na czerwcowy urlop na Seszelach czy Magadaskarze. To wówczas pogoda jest tam idealna, a wielu touroperatorów ma wciąż po kilka miejsc na wakacjach last-minute. Inny ciekawy kierunek to Bali. Jest tam wiele hoteli czy małych agroturystyk, gdzie miejsce dla siebie znajdą również podróżni, którzy lubią podróżować z plecakiem. To pomysł na czerwcowe wakacje dla tego, kto woli organizować na własną rękę. W Europie o tej porze roku odpowiedni klimat i nieco mniejszy tłok niż latem oferuje Sycylia czy malownicza Toskania. Aby dodatkowo zaoszczędzić, można wynająć wtedy ze znajomymi dom – szczególnie w pierwszym tygodniu czerwca da się upolować okazje.

Myśląc o dalszych kierunkach, warto sprawdzać, czy wakacje w czerwcu są tam możliwe pod względem pogody. Czasem niewielka ilość turystów w tym terminie wynika z tego, że trwa wówczas pora deszczowa lub wietrzna. Przykładowo na indyjskim Goa w czerwcu trwają sztormy i niemal wszystkie stoiska czy restauracje są zamknięte. Poza tym w tej części Indii jest wówczas bardzo gorąco. Nie ma więc sensu jechać wtedy na urlop ani z myślą o plażowaniu, ani o zwiedzaniu miast.

Swojskie pomysły na urlop

W szczycie sezonu trudno o uniknięcie tłumu nawet w mniej popularnych kurortach. Aby swobodnie zwiedzać i cieszyć się przy tym dobrą pogodą, warto wybrać się na wakacje w czerwcu na Węgry czy do Estonii. To ciekawe kraje oferujące przystępne ceny i piękne widoki, a pogoda latem jest tam podobna jak u nas.

Czerwiec to też dobry czas na zwiedzenie Skandynawii. Przez większą część roku pogoda w Szwecji czy Norwegii nie zachęca do odwiedzin. Co innego latem, gdy na północy jasno jest niemal przez całą dobę. To gwarantuje niezwykłe wrażenia i pozwoli do maksimum wykorzystać czas w tych drogich przecież krajach. Warto skorzystać z ofert tanich linii lotniczych.