Lampy awaryjne – jakie wybrać?

W obecnych czasach lampy awaryjne mogą bardzo pomóc nie tylko w procesie ewakuacji budynki, ale także w celu zachowania ciągłości produkcyjnej. Warto podkreślić, że awaryjne oświetlenie LED przeważnie spotkamy w budynkach użyteczności publicznej.

W jaki sposób wybrać odpowiednie Lampy awaryjne?

Podczas kupna nowych lamp awaryjnych w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, czy spełnią one obecne wymogi odnośnie mocy oraz procentowego zagwarantowania widoczności. Warto wybrać oryginalne lampy od sprawdzonych i renomowanych producentów, które będą wykonane z jak najlepszych jakościowo materiałów. Warto podkreślić, że na rynku istnieje bardzo dużo specjalistycznych firm, które zajmują się produkowaniem lamp awaryjnych. Kupując nowoczesne lampy ewakuacyjnego, warto będzie zwrócić uwagę na wszelkie kwestie bezpieczeństwa.

Popularne rodzaje oświetlenia awaryjnego

Należy zaznaczyć, że w oświetleniu stref otwartych świetnie sprawdzi się oświetlenie antypaniczne. Taki rodzaj oświetlenia to świetna opcja dla pomieszczeń, w których może wybuchnąć panika podczas przeprowadzania ewakuacji. Bardzo istotną rolę odgrywać będzie także oświetlenie drogi ewakuacyjnej. Przede wszystkim mowa tutaj o oprawach, których bazowym zadaniem będzie zapewnienie świetnej widoczności wyjścia ewakuacyjnego. Najlepiej, jeśli średnie natężenie w tego typu miejscach będzie wynosić minimum 1 lx.

Nadzór oświetlenia awaryjnego

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że oświetlenie awaryjne wymagać będzie stałej kontroli, a także nadzoru technicznego. Bardzo istotny w takim przypadku będzie wybór właściwego system monitorowania poszczególnych elementów w całej instalacji. Dzięki temu pozwolimy sobie na regularniejsze weryfikowanie stanu oświetlenia. Ponadto zapewnimy możliwość szybkiej reakcji w czasie jakiejś awarii.

Obecnie bardzo popularne są systemy awaryjne od Lena Lighting, które są gwarancją oświetlenia zrobionego z najwyższej jakości materiałów – jest to opcja bardzo energooszczędna. Zintegrowane panele LED zmniejszą koszty eksploatacji.