Kremy koloryzacyjne DD dla kobiet dojrzałych. Nowy wymiar makijażu i pielęgnacji

Angielska nazwa „daily defence”, w skrócie oznaczana jako DD, coraz częściej pojawia się na półkach z kremami w drogeriach i aptekach, także tych internetowych. Co prawda nie cieszą się aż tak dużą popularnością jak kosmetyki BB, ale też zostały skierowane do innej grupy docelowej. W tym przypadku będą to kobiety dojrzałe, zainteresowane nie tylko koloryzacją, ale i odżywieniem oraz właściwościami przeciwstarzeniowymi.

Do czego służy krem DD?

Sztuka makijażu bardzo często zakłada, że specjalny krem koloryzujący będzie jednym z bazowych składników podczas malowania się. Przy okazji jest on zgodny z nurtem „make-up no make-up”, czyli takim, który dość mocny nacisk kładzie na naturalny wygląd, z jedynie lekką ingerencją po stronie kobiety. Specyfiki DD najprościej więc określić jako klasyczne kremy połączone z funkcją podkładu.

Jakie właściwości mają kremy DD?

Wczytując się w zawartość produktu, można dość łatwo zauważyć, że większość kremów DD ma mocno witaminowy skład. Dzięki temu działają na skórę w sposób jednoznacznie odżywczy, co mile jest widziane szczególnie u kobiet dojrzałych. Do tego jako baza makijażu potrafią w stosunkowo dobry sposób pokryć niedoskonałości. Poza możliwościami pielęgnacyjnymi i ochronnymi wykazują też jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję – działają przeciwzmarszczkowo. Dlatego właśnie kremy DD są uznawane z produkty bardzo kompleksowe.

Przykłady obszarów, w których ten kosmetyk sprawdzi się najlepiej

Kremy DD są wciąż stosunkowo nowymi kosmetykami dostępnymi na rynku, jednak już teraz zostały wielokrotnie pochwalone za pozytywne działania na różnych obszarach. Oto kilka z nich:

  • ich formuła jest niezwykle delikatna, dzięki czemu przy tworzeniu make-upu chronią przed tzw. efektem maski,
  • podczas nakładania krem nie roluje się, a po nałożeniu nie utlenia — jest tym samym bardzo przyjemny i skuteczny w użytkowaniu,
  • niektóre kremy DD zawierają filtry UV, dzięki czemu chronią skórę, szczególnie w czasie letnim,
  • korekcja polega przede wszystkim na wyrównaniu kolorytu, eliminacji zaczerwienień i korekcie przebarwień,
  • kremy te zawierają specjalne pigmenty rozświetlające, dzięki czemu cera wygląda młodziej.

Oczywiście wiele zależy też od składu, dlatego warto wybierać produkty sprawdzone, z dużą liczbą rekomendacji i polecane przez dermatologów.

Krem koloryzacyjny z symbolem DD — dla kogo?

Kosmetyki te są przeznaczone głównie dla kobiet dojrzałych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby swoje kremy BB i CC zamieniły na DD już panie w wieku 30+. Właściwości przeciwzmarszczkowe oraz bardzo dobre krycie niedoskonałości z pewnością zasługują na pochwałę i będą równie mile widziane po trzydziestce, co po pięćdziesiątce. Przy okazji warto pamiętać o tym, że kremy te występują w kilku odmianach kolorystycznych, dobrze jest zatem dobrać odpowiedni dla siebie rodzaj w zgodzie z odcieniem karnacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosmetyków dedykowanych do danej sytuacji, być może zainteresujesz się artykułem: Jakie kosmetyki naturalne są najlepsze do suchej cery – przegląd najlepszych opcji odżywiająco nawilżających.

Scroll to Top