Kredyt samochodowy – nie tylko na nowe auto

Nie masz pełnej kwoty na kupno wymarzonego auta? Pomyśl o kredycie samochodowym! Finasowanie można otrzymać nie tylko na nowy, ale również na używany pojazd – bez konieczności udawania się do banku!

Dzisiaj wiele osób decyduje się na zakupienie samochodu na kredyt. To szybki sposób na potrzebny pojazd, bez konieczności odkładania na niego wieloma latami. Co więcej, kredyt można otrzymać na naprawdę dobrych zasadach – z niskimi, łatwymi w spłacie ratami.

Kredyt na nowe i na używane

Najczęściej kredyty samochodowe kojarzymy w zakupem samochodu nowego, ale skredytować także zakup samochodu z drugiej ręki.

Używane auta cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem. Te wyższej klasy mogą mieć ceny podobne do nowych modeli z salonu. Kredyty na samochody używane są dostępne obecnie w wielu bankach, ale nie musimy udawać się do placówki osobiście – teraz o kredyt można wnioskować również bezpośrednio w salonach dealerów!

Po kredyt na samochód nie tylko do banku

Wiele marek posiada specjalne programy finansowania, na przykład w salonach Ford możemy skorzystać z ofert Ford Kredyt, która dostępna jest we wszystkich punktach w Polsce.

Uzyskanie kredytu samochodowego w salonie dealerskim nie jest związane ze skomplikowaną procedurą. Wniosek można wypisać od razu na miejscu, a odpowiedź otrzymać już w ciągu kilkunastu minut od jego złożenia.

Klienci, którzy chcą zdecydować się na zakup samochodu nowego lub używanego w salonie dealerskim, mogą zatem wszystkie formalności związane z zaciągnięciem kredytu załatwić w jednym punkcie – to duża oszczędność czasu!

Kto może liczyć na kredyt w salonie dealerskim?

Podobnie jak w przypadku kredytów samochodowych udzielanych w bankach, kredyty w salonach dealerskich związane są z określonymi wymogami, które należy spełnić.

Podstawa to odpowiednia zdolność kredytowa, która obliczana jest na podstawie szeregu czynników. Osiągane dochody, stałe wydatki, historia kredytowa zapisana w bazach, w tym w bazie BIK – to najważniejsze z nich.

Zatem jeśli chcemy skorzystać z ofert kredytowych w salonach marek, pamiętajmy o tym, że musimy spełnić określone warunki – im droższe auto, o które chcemy wnioskować, tym większą zdolność kredytową potrzebujemy.