Czy kredyt konsolidacyjny jest zawsze dobrym pomysłem?

Kredyt konsolidacyjny jest skutecznym sposobem na wyjście z długów. Jednak zanim wybierzesz jedną z opcji redukcji długu, musisz najpierw zrozumieć swoją sytuację finansową. Bez tego zrozumienia możesz wybrać rozwiązanie, na które nie możesz sobie pozwolić. Możesz także zmarnować swoje pieniądze, ponieważ może istnieć lepsze rozwiązanie, które zaoszczędziłoby ci znacznie więcej. Jeśli jednak znasz swoją sytuację i wiesz, na ile możesz sobie pozwolić, kredyt konsolidacyjny będzie doskonałym narzędziem dla ciebie. Oto trzy powody, dla których kredyt konsolidacyjny jest dobrym pomysłem:

Konsolidacja długów to dobry pomysł …

… jeśli chcesz obniżyć oprocentowanie

Jeśli obniżka stóp procentowych nie jest możliwa, konsolidacja nie ma sensu. Po co wydawać więcej niż to, co już płacisz za łączenie swoich długów? Jeśli masz taką możliwość, zawsze wybieraj najniższą stopę procentową. Jeśli masz niezłą ocenę kredytową, nie powinno być to problemem. Jeśli jednak twoja ocena nie jest najlepsza, musisz najpierw popracować nad poprawą swoich zachowań kredytowych, aby polepszyć swój wynik.

… jeśli masz dość zarządzania wieloma kontami kredytowymi

Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, jeśli chcesz uprościć swoje miesięczne płatności. Po otrzymaniu jednej pożyczki na spłatę długów łatwiej będzie Ci spłacić swoje poszczególne raty. Nie musisz się martwić śledzeniem wielu płatności i długów. Wystarczy śledzić jeden dług, co powinno pozwolić na uniknięcie opóźnień w płatnościach.

… jeśli chcesz poprawić warunki spłaty

Wreszcie, jeśli nie jesteś zadowolony z warunków spłaty jednego lub kilku swoich kredytów, konsolidacja zadłużenia jest prawdopodobnie najlepszym na to sposobem. Możesz znaleźć taki kredyt konsolidacyjny, który będzie miał krótszy lub dłuższy – w zależności od twoich potrzeb – termin spłaty, mniejszą lub większą ratę, brak kar za szybsze spłacenie kredytu. Sprawdź dokładnie warunki, na jakich uzyskałeś dotychczasowe pożyczki. Jeśli znajdziesz innego pożyczkodawcę z lepszymi warunkami, może ci to pomóc spłacić wszystkie twoje długi na dużo lepszych zasadach.

Kredyt konsolidacyjny bywa jednak złym pomysłem, szczególnie…

… jeśli nie możesz sobie pozwolić na spłacenie salda w całości

Niektórzy ludzie próbują przekonać samych siebie, że mogą spłacić swoje długi, dopóki otrzymują niższą miesięczną opłatę. Mimo że kredyt konsolidacyjny jest w stanie to zapewnić, zaciągnięcie go nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Niższa miesięczna rata oznacza bowiem, że ​​zwiększysz saldo w dłuższym okresie płatności. Nawet przy niższym oprocentowaniu w efekcie zapłacisz za kredyt więcej niż zapłaciłbyś za poszczególne długi.

Więcej informacji na stronie www.santanderconsumer.pl

Scroll to Top