Kredyt dla zadłużonych sposobem na wyjście z długów

Mnogość ofert kredytów i pożyczek dostępnych na naszym rynku sprawia, że łatwo można wpaść w spiralę zadłużenia. Nie radzisz sobie z długami? Sprawdź, w jaki sposób uzyskać kredyt dla zadłużonych. Kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Kredyt dla zadłużonych – dla kogo?

Pożyczki online, szybkie chwilówki, oferty ratalne, karty kredytowe – banki i firmy z sektora pozabankowego kuszą klientów atrakcyjnymi propozycjami, a to zawsze jest związane z ryzykiem. Wystarczy kilka zaciągniętych zobowiązań, żeby przestać radzić sobie z terminowym regulowaniem płatności. Chcesz wyjść ze spirali zadłużenia i cieszyć się wolnością finansową? Kredyt dla zadłużonych to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają osoby potrzebujące pieniędzy na spłatę zobowiązań.

Inną grupą klientów są dłużnicy, wobec których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne pod nadzorem komornika sądowego. Kredyt dla zadłużonych może też pomóc osobom, które nie są w stanie pogodzić terminowego regulowania rat zobowiązań z wydatkami na utrzymanie domu i rodziny. W grupie klientów znajdują się również osoby, które mają negatywną historię kredytową, widnieją na czarnych listach dłużników w KRD lub innych instytucjach.

Jak uzyskać kredyt dla zadłużonych?

Uzyskanie kredytu dla zadłużonych nie jest łatwym zadaniem – większość banków już na wstępie odrzuca wnioski klientów, którzy zalegają ze spłatą zobowiązań, nie przeszli weryfikacji w BIK lub mają na koncie komornika. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku firm z sektora pozabankowego – nawet jeśli dany podmiot deklaruje, że nie weryfikuje klientów w bazach BIK czy KRD, to osoby zadłużone i tak mają problem z uzyskaniem pożyczki na atrakcyjnych warunkach. Co można zrobić w takiej sytuacji? Istnieje kilka rozwiązań – jednym z nich są pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Oferta skierowana jest do osób posiadających na własność dom, mieszkanie, lokal komercyjny, działkę, a nawet gospodarstwo rolne, zatem krąg klientów, którzy mogą skorzystać z pożyczki pod hipotekę jest bardzo szeroki. Zabezpieczenie dla tego typu kredytu dla zadłużonych stanowi wpis w IV dziale księgi wieczystej danej nieruchomości.

Inną opcją skierowaną do osób zadłużonych są pożyczki prywatne, zwane również społecznościowymi. To stosunkowo nowe rozwiązanie, które szybko zyskuje grono zwolenników. Jak działa? Wystarczy zarejestrować się w serwisie pośredniczącym w transakcjach pożyczek prywatnych i skontaktować się z osobą, która oferuje pożyczkę na odpowiadających nam warunkach.

Kredyt dla zadłużonych – na co trzeba uważać?

Zarówno kredyty pod hipotekę, jak i pożyczki prywatne są obciążone dużym ryzykiem. W pierwszym przypadku brak spłaty zobowiązania może pozbawić kredytobiorcę mieszkania lub domu. Z kolei pożyczki społecznościowe wiążą się z koniecznością uiszczenia opłaty wstępnej, a zobowiązanie może być wysoko oprocentowane. Wybierając kredyt dla zadłużonych warto zatem zachować ostrożność. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porady pośrednika kredytowego, który szczegółowo sprawdzi daną ofertę i podpowie, czy warto z niej korzystać.