Kosiarka akumulatorowa Metabo. Nareszcie cisza i moc w Twoim ogrodzie!

Rok 2021 to ważny moment dla rynku narzędzi ogrodowych. Stało się tak za sprawą debiutu nowego gracza. Znany i ceniony niemiecki producent narzędzi, firma Metabo, zadebiutował z nową linią produktów dedykowanych amatorom oraz profesjonalisom z zakresu ogrodnictwa i kształtowania krajobrazu.

Kosiarka akumulatorowa RM 36-18 LTX BL 46

Wśród nowych narzędzi ogrodowych pokazanych przez Metabo szczególną uwagę zwraca kosiarka akumulatorowa RM 36-18 LTX BL 46. Zasilana dwoma akumulatorami 18-to voltowymi, wykonanymi w technologii litowo-jonowej. Co ważne do napędzenia kosiarki można użyć dowolnego akumulatora Metabo o napięciu 18 V, więc jeżeli posiadamy już akumulatory wykorzystywane w szlifierkach lub wyrzynarkach, to możemy wykorzystać je również w narzędziach ogrodowych. Jest to wynikiem wieloletniej pracy inżynierów Metabo nad uniwersalnym systemem zasilania dla swoich urządzeń.

Nowe doświadczenie pracy w ogrodzie

Doświadczenie firmy w projektowaniu narzędzi zaowocowało także w przestrzeni wygody i praktyczności użytkowania kosiarki akumulatorowej RM 36-18 LTX BL 46. Kosiarka jest łatwa w obsłudze dzięki prostym mechanizmom uruchamiania, wymiany akumulatorów oraz koszowi na trawę o pojemności 55 litrów. Składane uchwyty ułatwiają transport oraz przechowywanie kosiarki pozwalając na znaczne zredukowanie jej rozmiarów, 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia zapewnia możliwość pracy w wielu różnorodnych warunkach.

Optymalna wytrzymałość i moc

Klienci wybierający kosiarkę akumulatorową RM 36-18 LTX BL 46 z pewnością docenią zastosowany nóż sierpowaty pozwalający na komfortową pracę nawet w przypadku wyższej trawy, a także trwałą pokrywę metalową gwarantującą wytrzymałość urządzenia na lata. Optymalną moc zapewnia kosiarce bezszczotkowy silnik Metabo. Idealny do wydajnego koszenia, mulczowania i zbierania trawy.

Cicha i bezpieczna kosiarka akumulatorowa

Wszyscy znający narzędzia niemieckiego producenta wiedzą, że zawsze stawia on na pierwszym miejscu względy bezpieczeństwa. Dlatego kosiarka akumulatorowa Metabo została wyposażona w podwójną ochronę przed niezamierzonym uruchomieniem (kluczyk oraz włącznik bezpieczeństwa). Istotnym elementem codziennego komfortu użytkowania kosiarki jest również niska emisja hałasu. Dzięki ekologicznemu i cichemu zasilaniu akumulatorowemu kosiarka Metabo umożliwia bezpieczną i wygodną pracę w miejscach wymagających zachowania ciszy i wrażliwych na hałas stając się doskonałym wyborem dla przydomowych ogrodów oraz miejskich terenów zielonych.

Parametry

Napięcie akumulatora – 18 V

Szerokość cięcia – 46 cm

Wysokość cięcia – 25 – 80 mm

Liczba stopni wysokości cięcia – 7

Pojemność worka – 55 l

Prędkość obrotowa na biegu jałowym – 2800 /min

Maksymalna prędkość obrotowa – 3400 /min

Ciężar (bez akumulatora) – 24.5 kg

Ciężar (z akumulatorem) – 25.4 kg