Korzyści płynące ze studiów MBA

Wiele osób uważa, że ukończenie studiów MBA jest równoznaczne ze zwiększeniem szansy na awans i dalszy rozwój zawodowy. Tak jest zresztą w rzeczywistości, a to nie jedyna korzyść płynąca z uzyskania tytułu Master of Business Administration. Absolwenci studiów mogą pochwalić się np. rozbudowaną siecią kontaktów biznesowych, którą tworzą właśnie podczas studiów MBA.

Plusy studiowania: awans i wyższe zarobki absolwentów MBA

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń jednoznacznie wynika, że absolwenci studiów MBA mogą pochwalić się bardzo dobrymi zarobkami. W roku 2017 mediana wynagrodzeń osób z tytułem Master of Business Administration wyniosła 12 525 zł brutto. Jednocześnie warto porównać zarobki osób po studiach MBA np. z zarobkami osób mających tytuł doktora. Okazuje się, że mediana wynagrodzeń absolwentów MBA jest aż o 7 023 zł brutto. A to już ogromna różnica. Co ciekawe, różnica między medianą zarobków osób z tytułem Master of Business Administration a osób z tytułem magistra ma podobną wartość– to 7 597 zł. Pokazuje to jednak dobitnie, jaka przepaść dzieli wynagrodzenia osób z analizowanym wykształceniem. Co ważne – absolwenci MBA nie tylko dobrze zarabiają, ale także często awansują lub zmieniają pracę na bardziej prestiżową (i przy okazji: lepiej płatną).

Sieć kontaktów biznesowych cenniejsza niż złoto

Studia MBA ułatwiają networking, czyli nawiązywanie kontaktów biznesowych. Oczywiście każde studia w jakimś stopniu ułatwiają tworzenie sieci kontaktów, jednak studia MBA także na tym polu wygrywają. Wynika to m.in. z kryteriów przyjęcia na studia. Osoby, które chcą aplikować na studia MBA, muszą nie tylko mieć wykształcenie wyższe (co najmniej licencjat), ale także odpowiednie doświadczenie zawodowe. Słuchacze MBA pracują na stanowiskach menedżerskich lub kierowniczych.

Jako przedstawiciele różnych branż mogą wymieniać się know-how i wzajemnie się inspirować.

Więcej o korzyściach studiów MBA na stronie WSB.pl – Dlaczego studia MBA?

Artykuł sponsorowany.