Korekcja uszu – dla kogo?

Operacja plastyczna uszu to bardzo przydatny zabieg, dzięki któremu można pozytywnie wpłynąć na swój wygląd zewnętrzny. Taki zabieg polecany jest osobom, które posiadają odstające uszy i czują z tego powodu dyskomfort. Tyczy się to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, niezależnie od wieku, w którym dana osoba aktualnie się znajduje.

Korekcja uszu to zabieg bezpieczny, a efekty są dla zainteresowanych zadowalające, ponieważ tym samym uszy zyskują naturalny kształt i pod kątem wizualnym prezentują się naprawdę dobrze. Według wielu ekspertów na taką operację warto zdecydować się jak najwcześniej, aby móc uchronić się przed docinkami ze strony innych osób, co jest szczególnie ważne zwłaszcza wśród dzieci.

Przed operacją

Przed operacją u pacjenta przeprowadzany jest wywiad. Wtedy też taka osoba mówi specjaliście, jak chce, aby jego uszy wyglądały po operacji, jakie ma oczekiwania, itd. Oczywiście specjalista będzie starał się podczas operacji postępować zgodnie ze wskazówkami pacjenta, aby efekt końcowy zabiegu był dla niego optymalny. Lekarz mówi podopiecznemu jak będzie wyglądała operacja, ile czasu może potrwać, itp. Dzięki temu nie ma żadnych niejasności i po pewnym czasie można przystąpić do działania. Operacje plastyczne uszu to nie tylko zabiegi odstających uszu, ale też usuwanie guzka Darwina, czy też zabiegi z zakresu zwinięcia małżowiny usznej. Jak widać wyraźnie mogą być one dość zróżnicowane, więc wszystko zależy od tego, z czym konkretnie zmaga się pacjent i jak bardzo przeszkadza mu to w życiu. Warto jednak wspomnieć o tym, że z wiekiem u ludzi rozwijają się zakończenia nerwowe, a więc im później człowiek zdecyduje się na korekcję uszu, tym większy ból podczas takiego zabiegu będzie odczuwał, dlatego tak ważne jest to, aby zrobić to jak najwcześniej.

Zalecenia po operacji

Specjalista po przeprowadzonej operacji plastycznej da pacjentowi oczywiście różnorakie zalecenia. Przede wszystkim na operowane miejsce przykłada się specjalny opatrunek z antybiotykiem, który powinno mieć się w tym miejscu przez ok. 2 tygodnie. Dodatkowo należy niekiedy stosować środki przeciwbólowe, można też stosować specjalne opaski na uszy, które koją ból, dlatego też sposobów jest wiele i warto w tym przypadku posłuchać lekarza, który wie najlepiej, jak pacjent powinien postępować po operacji, aby korekcja zakończyła się pełnym sukcesem. Nie należy też zbyt szybko myć włosów, czy też ich farbować.