Kondensatory MLCC SMD 0402 – ważne informacje

Kondensatory są obecne w naszym życiu na każdym kroku. Większość urządzeń elektronicznych nie może się bez nich obyć. W tym artykule przybliżymy podstawowe informacje na temat jednego rodzaju kondensatorów – MLCC SMD 0402.

Czym jest kondensator MLCC SMD 0402?

Kondensatory MLCC SMD 0402 to inaczej wielowarstwowy kondensator ceramiczny. Urządzenie ma określone cele działania w połączeniu z innymi kondensatorami w jednym układzie. Układ kondensatorów służy do montażu powierzchniowego. Wielowarstwowy kondensator ceramiczny składa się z wielu pojedynczych kondensatorów, ułożonych jeden na drugim i połączonych równoległe.

Kondensator ceramiczny to specjalistyczny produkt dostępny na rynku

Do produkcji kondensatorów SMD używane są zawiesiny bardzo drobno zmielonego dwutlenku tytanu, a także tytanianu baru z dodatkiem Zr, Nb, Co lub Sr. Powodem użycia takich surowców do produkcji jest konieczność uzyskania cząstek o charakterystycznej wielkości, a dokładniej cząstek poniżej 10 nm. Zawiesiny konieczne do produkcji miesza się ze specjalnie dobranym materiałem, czyli spoiwem i przetwarza w ceramiczne błony, które są grube jedynie na kilka tysięcznych milimetra grubości.

Grubość warstw z jakich składa się kondensator ceramiczny, zależy od stopnia rozdrobnienia. Znaczenie co do grubości ma również kwestia charakterystyki rozkładu wielkości ziaren cząstek ceramicznych. Aktualnie producenci robią wszystko, by ta skala była coraz mniejsza.

Nowoczesne metody produkcji kondensatorów SMD

Podczas całego procesu wytwarzania oraz produkcji kondensatorów ceramicznych stosuje się najnowsze osiągnięcia nauki i techniki. Do badań, mający na celu rozwój procesów technologicznych używa się przeznaczonych do tego maszyny przystosowanych do pracy w skali laboratoryjnej: MicroCer lub takich, które w swoim zaawansowaniu mają wbudowane komory mielenia o zmiennej pojemności.

Kondensator SMD – gdzie jest używany?

Kondensator SMD wbudowany jest wprawie każde urządzenie elektroniczne zawierające obwody drukowane. Używany w branży elektronicznej. Produkowany z sukcesem na polskim rynku branży elektronicznej z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku.

Kondensatory MLCC SMD 0402 dostępne na polskim rynku od ogólnokrajowego polskiego producenta

Jednym z producentów kondensatorów MLCC SMD 0402 jest firma MICROS, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży elektronicznej. Od lat świadczy usługi najwyższej jakości, łącząc je z bogatą ofertą produktów. Firma Micros jest hurtownia działająca na terenie całego kraju z siedzibą w Krakowie. Więcej o ofercie usługach firmy MICROS można znaleźć na stronie: http://micros.com.pl/pl/catalog/076093/kondensatory-mlcc-smd-0402