Kolorowe zabawki dla dzieci na każdą okazję

Zabawki dla dzieci są niezbędne w każdym domu, gdzie pojawia się nowy członek rodziny. Rodzice dobrze wiedzą, że na początku znalezienie rzeczy, która zaciekawi niemowlę jest niezwykle trudne. Ale w przypadku starszych dzieci, dylemat ten wcale nie znika. Z roku na rok zmieniają się bowiem zainteresowania naszej pociechy, co przekłada się na każdy kolejny zakup przeznaczony dla dziecka.

Zabawki dla dzieci doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji – pozwalają uspokoić dziecko, zająć jego uwagę, rozbudzić jego kreatywność, wspierać motorykę, koordynację ruchową, a nawet uczą malucha samodzielności.

Jak wybrać pierwsze zabawki dla dzieci?

Jeszcze przed narodzeniem dziecka rodzice zaczynają kompletować wyprawkę na nowego członka rodziny. Oprócz ubranek i niezbędnych akcesoriów bardzo często znajdują się w niej też pierwsze zabawki dla dzieci.

Dla noworodków i niemowląt najlepsze będą gryzaki, miękkie grzechotki i niewielkie pluszowe zabawki, które wydają różne dźwięki i mają zróżnicowane faktury. Dzięki temu rączki dziecka ćwiczą uchwyt i siłę maleństwa. W pierwszych tygodniach życia można też zaopatrzyć się w specjalne kontrastowe książeczki, które skupiają wzrok malucha oraz pozwalają poznawać proste kształty i podstawowe kolory. Wielu rodziców decyduje się też na karuzele do wózka lub łóżeczka, maty edukacyjne i niewielkie przytulanki, które mogą towarzyszyć dziecku już od pierwszych dni jego życia.

Zabawki dla dzieci do samochodu

Ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących rodziców może okazać się podróż samochodem. Dziecko nie od razu może zaakceptować nowe miejsce i specyficzny ruch podczas jazdy, dlatego może płakać i być niespokojne. Choć warto pamiętać, że problemy tego typu mogą pojawić się także i u starszych dzieci, które do tej pory nie miały problemu z podróżowaniem. Wtedy warto mieć pod ręką ulubione zabawki dla dzieci, dzięki czemu dziecko szybciej skupi uwagę na zabawie, a nie na samej jeździe autem. W takiej sytuacji zabierzmy ze sobą na przykład:

Gdzie przechowywać zabawki dla dzieci?

Pojawiające się w domu zabawki dla dzieci potrzebują swojego miejsca. Właściwe przechowywanie nie tylko pozwoli jeszcze lepiej zadbać o każdą zabawkę, ale zminimalizuje też ryzyko jej zgubienia lub przypadkowego zepsucia. Warto przygotować różnej wielkości pudełka, skrzynie, wiklinowe kosze, niewielkie regały do indywidualnej aranżacji lub specjalne organizery do powieszenia na ścianie i drzwiach. W ten sposób znacznie łatwiej będzie utrzymać kontrolę nad wszystkimi zabawkami w domu, a także sortować je i znaleźć w momencie, kiedy dziecko będzie miało ochotę na konkretną zabawę. Odpowiednio przechowywane zabawki mogą też służyć naszym pociechom przez wiele lat, a gdy odejdą w zapomnienie, będą mogły znaleźć nowy dom u boku kolejnego małego właściciela.