Klub fitness, czyli trening dla każdego

Ludzie z różnych przyczyn zaniedbują swoje zdrowie, wygląd i kondycję fizyczną. A przecież wystarczy chodzić na siłowni w Warszawie, przynajmniej dwa razy w tygodniu, by móc się cieszyć zadbanym ciałem i zdrowiem. Grunt to zmotywować się do zmiany swojego trybu życiu, a także nawyków żywieniowych – bo równie ważne, jak aktywność fizyczna, jest też zdrowa i racjonalna dieta.

Warto wprowadzić do swojego codziennego dnia aktywność fizyczną. Na początku mogą to być poranne ćwiczenia rozciągające, krótkodystansowe biegi, seria ćwiczeń wzmacniających i modelujących ciało. W lecie dużo łatwiej zmotywować się do tego, ponieważ świecące od wczesnych godzin porannych słońce i wysokie temperatury zachęcają nas do ćwiczeń w plenerze. Jednak co zrobić, żeby przez okrągły rok utrzymywać odpowiedni rytm aktywności? Warto zapisać się na nowoczesną siłownię. Pod okiem trenera osobistego można w ciągu kilku miesięcy zmienić kompletnie swój wygląd. Co więcej, wraz ze zmianą sylwetki na szczuplejszą i jędrniejszą, zmieni się też codzienne samopoczucie na lepsze.

Kto powinien się zapisać do klubu fitness?

Na siłownię w Warszawie, której bogatą ofertę można znaleźć między innymi na http://cityfit.pl/, powinien się zapisać każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego wyglądu, kondycji lub ogólnego samopoczucia. Każdy, kto ma małą lub dużą nadwagę, chce stracić zbędne kilogramy, wyszczuplić ciało i je wzmocnić, bez głodzenia się poprzez destrukcyjne diety. Nadwaga prowadzi do otyłości, a to już jest poważne schorzenie, które może zagrażać życiu. Dlatego w odpowiednim momencie trzeba zareagować i zwrócić się do profesjonalistów w dziedzinie fitnessu i siłowni. Na siłownię można się zapisać już po skończeniu 16 roku życia, za zgodą opiekunów prawnych. Górna granica wieku nie jest określona – jeśli osoba czuje się na siłach, by ćwiczyć fizycznie, może chodzić na siłownię.

Nowoczesna oferta

Niemal każda dobra siłownia w Warszawie proponuje swoim klientom bogatą ofertę usług. Do wyboru są najczęściej zajęcia indywidualne na siłowni, zajęcia indywidualne z trenerem osobistym, a nawet specjalne programy dla firm. Zazwyczaj też każdy, kto wykupi karnet na siłownię, może też korzystać bezpłatnie z zajęć grupowych – prowadzone są one przez specjalistów w różnych dziedzinach fitnessu, także przez trenerów wschodnich sztuk walki.

Jedną z ciekawszych propozycji, oferowanych przez takie miejsca jak wspomniana wyżej sieć City Fit, są zajęcia BJJ, czyli Brazylijskie Jiu Jitsu. Cieszą się one sporym powodzeniem, szczególnie wśród kobiet, bo przede wszystkim uczą samoobrony. Jednak nie tylko – wpływają one też korzystnie na kondycję organizmu, wzmacniają mięśnie i niwelują stres.

Inną ciekawą propozycją są zajęcia, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Te treningi grupowe opierają się na wykorzystywaniu różnych przyrządów sportowych, które pozwalają wyrzeźbić mięśnie, wyszczuplić i ujędrnić ciało. Ich zaletą jest to, że nie powodują przyrostu masy mięśniowej, a jedynie je ładnie modelują sylwetkę.

Jeśli ktoś zaś woli szybkie tempo i duży wysiłek, koniecznie powinien się zapisać na Bang in the City. Ten trening skutecznie zwalcza tkankę tłuszczową i spala mnóstwo kalorii. Trening jest intensywny, szybki i energiczny, polega na trybie interwałów, które nieustannie się zmieniają.

Ćwiczenia grupowe pozwalają wzajemnie się motywować i zachęcać do jeszcze większej aktywności fizycznej oraz osiągnięcia lepszych wyników. Jednak nie każdy lubi ćwiczyć razem z innymi, dlatego specjalnie dla takich osób dedykowane są indywidualne godziny z trenerem osobistym. Do wyboru jest kilka rodzajów programów – inne są dla kobiet, inne dla mężczyzn. Trener po wstępnej rozmowie, określającej oczekiwania klienta, dobiera dla niego odpowiedni program. Musi być on dobrze spersonalizowany, bo ludzie mają różne problemy ze swoją sylwetką i różne efekty chcą uzyskać. Ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego trenera osobistego są zazwyczaj bardzo skuteczne.

Jednym słowem, siłownia w Warszawie jest najlepszym miejscem, by spełnić swoje marzenia o zdrowym i zadbanym ciele. Przy użyciu odpowiednich akcesoriów i pod okiem trenerów, można zyskać wymarzoną sylwetkę i uzyskać kondycję, której nie powstydziliby się zawodowi sportowcy.