Joga – idealna forma ćwiczeń dla kobiet i mężczyzn

Joga to najstarsza forma ćwiczeń, która skutecznie angażuje całe ciało i umysł. Pozwala zniwelować odczuwany stres i zmęczenie. Podczas zajęć jogi wykonywane są przeróżne ćwiczenia mające na celu napinanie, rozciąganie i rozluźnianie mięśni. Stałe uczęszczanie na zajęcia jogi umożliwia utrzymanie ciała w dobrej formie fizycznej. Pozwala schudnąć, wyszczuplić sylwetkę, a także zniwelować uczucie bólu w okolicach krzyża i karku. Joga polecana jest osobom będącym w różnym wieku i cierpiącym na przeróżnego rodzaju dolegliwości bólowe, pracującym fizycznie i przepracowanym. Wykonywanie kolejnych ćwiczeń pomaga skoordynować oddech z ruchem, dzięki temu uczestnicy jogi skutecznie poprawiają swoją równowagę i uzyskują wewnętrzny spokój.

Jak przygotować się do zajęć jogi?

Zanim zapiszemy się na jogę musimy pamiętać o tym, że jest to rodzaj ćwiczeń, które wymagają koncentracji i połączenia wysiłku mięśni z oddechem. Każde zajęcia dzielą się na kilka części – rozciąganie, ćwiczenia właściwe oraz relaks. Końcowy etap zajęć pozwala wyciszyć umysł, dodaje energii oraz siły.

Joga to ćwiczenia ruchowe, które wykonywane są na boso, a więc nie wymagają specjalnego obuwia. Przed zajęciami jogi nie należy spożywać posiłku, najlepiej ostatnie konsumowanie odbyć na dwie lub trzy godziny przed treningiem. Ćwicząc jogę musimy mieć siłę na koncentrację, a nie trawienie i borykanie się z uczuciem pełności.

Na zajęcia jogi uczęszczają osoby, które dobrze znają maniery i sposób zachowania obowiązujący na treningu. Dlatego jeśli pierwszy udajemy się na ćwiczenia jogi należy pamiętać, aby powstrzymać się od śmiechu oraz głośnego zachowania. Zajęcia mają na celu wyciszenie oraz rozluźnienie, a więc tego typu podejście będzie na pewno negatywnie odebrane.

Trzeba pamiętać, że podczas zajęć jogi należy skupić się tylko na sobie. Wyrównać swój oddech, oczyścić umysł i nie interesować się żadnymi ,,rozpraszaczami”. Warto, też odstawić swoje ambicje na bok. Na sali treningowej nikogo nie interesują wyniki i osiągnięcia. Najlepiej ćwiczyć w skupieniu i ciszy, bez nadmiernego i okazałego reprezentowania swoich umiejętności.

Klub fitness Niku – profesjonalne zajęcia jogi

Wybierając się na zajęcia jogi dobrze powinniśmy zastanowić się nad doborem klubu fitness. Świetnym przykładem renomowanego klubu prowadzącego jogę jest klub fitness Niku w Poznaniu. Oferuje najwyższej jakości zajęcia –  joga Poznań. Uczestnicy zajęć mają dostęp do niezbędnych i nowoczesnych pomocy oraz narzędzi, dzięki którym mogą bezpiecznie i sprawnie ćwiczyć.

Joga Poznań pozwala nauczyć każdego uczestnika prawidłowego wykonywania przeróżnych asanów (ćwiczeń jogi). Umożliwia osiągnięcia i utrzymanie ładnej sylwetki oraz zwiększa elastyczność ciała. Różnorodne pozycje ruchowe wykonywane na zajęciach, skrupulatnie uczą samokontroli i pozwalają osiągnąć stan równowagi i harmonii.

Joga Poznań to świetny wybór dla początkujących oraz zaawansowanych osób. Na zajęciach bez problemu odnajdzie się każda osoba pragnąca oczyścić swój umysł, zlikwidować uczucie zmęczenia i uwolnić się od stresu. Dodatkowym atutem klubu są wykwalifikowani trenerzy, którzy umiejętnie potrafią dobrać dynamiczność i intensywność zajęć do potrzeb uczestników. Dbają o bezpieczeństwo osób ćwiczących i dobrze motywują do dalszej pracy. Pomagają i uczą właściwego wykonywania poszczególnych ćwiczeń, dzięki temu na zajęciach nie dochodzi do żadnych kontuzji. Jeżeli jesteś zainteresowanym zajęciami Jogi w klubie fitness w Poznaniu, możesz dowiedzieć się więcej szczegółowych informacji na ten temat na niku.pl.