Jakie markizy wybrać?

Planujecie kupić markizy? Ostatnio dużo na ten temat czytaliście i wiecie, że takie akcesoria gwarantują rozmaite zalety? Jakie są rodzaje tych elementów? W jaki sposób markizy mogą być zamontowane? Te i inne kwestie zostały poruszone w dzisiejszym artykule.

Jakie mamy najpopularniejsze rodzaje?

Ogólnie wyróżniamy trzy rodzaje markiz. Są to na przykład elementy bez kasety. W jakich sytuacjach są stosowane? Chodzi przede wszystkim o balkony i tarasy prywatnych nieruchomości. Zwłaszcza, że to bardzo dobra ochrona przed nadmiarem słońca. Markizy bez kasety to także odpowiedniej jakości walory estetyczne. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Takie akcesoria charakteryzują się stosunkowo lekką, ale jednocześnie stabilną konstrukcją, dlatego nie trzeba obawiać się, że na przykład silny podmuch wiatru będzie stanowił dla nich jakiekolwiek zagrożenie itp. Pamiętajcie, że tego typu elementy mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria. Na co najczęściej decydują się ludzie? Są to różnego rodzaju czujniki. Macie szansę postawić na czujnik słoneczno-wiatrowy, wiatrowy albo wstrząsowy 3D. Trzeba dodać, że obsługa tych elementów jest wyjątkowo prosta. Szczególnie, że można zdecydować się na sterowanie ręczne albo elektryczne.

Do wyboru są także markizy w kasecie i półkasecie. One także zdobywają serca coraz większe ilości zwolenników. Charakteryzują się estetyką na odpowiednim pułapie, a także dobrą ochroną przed słońcem. Jakie są najważniejsze różnice w porównaniu do poprzednio opisywanych elementów? Po zwinięcie materiału – biorąc pod uwagę markizy w kasecie – komponent pozostaje ukryty w kasecie (jest ona zaś zamykana przez ruchomą belkę przednią). Tymczasem półkaseta daje szansę tylko na częściowe schowanie w kasecie, która nie jest jednak zamknięta. Tutaj także mamy do czynienia z lekką oraz solidną, bardzo wytrzymałą konstrukcją. Bez żadnego problemu można też wyposażyć opisywane markizy w rozmaite czujniki.

Szeroki asortyment markiz i innych osłon okiennych znajdziesz na www.systemysurma.pl/markizy

Jak zamontować markizy?

Na początek weźmiemy pod lupę markizy bez kasety. Mogą one być mocowane przy pomocy uchwytów do ściany albo krokwi dachowych. Podobnie instalowane są markizy w kasecie albo półkasecie. Stosuje się tutaj ściany, krokwie albo stropy. Generalnie instalacja nie jest szczególnie trudna. Szczególnie biorąc pod uwagę małe osłony. Jeśli jednak nie wiecie, jak się do tego zabrać, to dobrze jest skorzystać z pomocy ekspertów. Pamiętajcie, że osłonięta powinna być tylko strefa przeznaczona do odpoczynku. Fachowcy pomagają wybrać właściwe lokalizacje, a potem dokonują także instalacji.