Jaki materac rehabilitacyjny wybrać? Dowiesz się od specjalistów z SleepMed

Materac rehabilitacyjny to produkt nie tylko dla osób mających problemy z kręgosłupem. To także rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zadbać o profilaktykę zdrowych pleców.

Dlaczego nie zawsze sen jest efektywny?

Zdarza się często, że mimo iż śpimy 8 godzin, rano budzimy się niewypoczęci, „połamani”. Jakie są tego przyczyny?
Na komfortowy sen wpływ ma wiele czynników. Należą do nich warunki, jakie stworzymy sobie w pomieszczeniu, w którym śpimy. Istotne znaczenie ma zaciemnienie pokoju, panująca w nim cisza czy temperatura. Ważny jest też nasz stan psychiczny – stres, jaki odczuwamy, humor. Nie bez znaczenia jest gospodarka hormonalna organizmu. Warto też pamiętać o tym, że nawet jeśli zatroszczymy się o wszystkie powyższe warunki, a nie zadbamy o odpowiedni, komfortowy materac, prawdopodobnie nie wyśpimy się jak należy.

Dlaczego warto zainwestować w materac rehabilitacyjny?

Wiele osób słysząc określenie „materac rehabilitacyjny„, myśli o produkcie, który przeznaczony jest dla osób zmagających z poważnymi problemami, po wypadkach i poważnych urazach. Oczywiście, warto pamiętać, że w takich sytuacjach, tego rodzaju materac będzie jak najbardziej dobrym pomysłem. Jednakże, materace rehabilitacyjne świetnie sprawdzą się także osobom, które na co dzień budzą się z bólem kręgosłupa, pleców, są zmęczone, źle sypiają. Wyjątkowe właściwości takich materacy sprawią, że sen stanie się spokojniejszy, bardziej efektywny.

Jaki materac rehabilitacyjny wybrać?

Na rynku obecnie olbrzymi jest wybór materacy –  produkuje się materace kieszeniowe, sprężynowe, piankowe, hybrydowe. Jaki materac rehabilitacyjny wybrać? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, aby miał zróżnicowane strefy podparcia – powinny one zapewniać różnym partiom ciała odpowiednie podparcie. Nie chodzi tu tylko o to, aby nie mieć uczucia „zapadania się” w materac, ale również, aby w swobodny sposób móc zmieniać pozycje podczas snu. Śpiąc nie będziemy przecież pilnować swojej postawy. Warto zwrócić uwagę na modele SleepMed, takie jak piankowy SleepMed Comfort, w produkcji których wykorzystano termoelastyczną piankę VitaRest i piankę wysokoelastyczną VPPHR. Jak mówią eksperci ze SleepMed, te materiały mają zdolność dopasowania się do ciała użytkownika i pomagają zmniejszyć obciążenie na mięśnie i kręgosłup. Dzięki temu zauważalne jest, że łagodnieją, a nawet całkowicie ustępują bóle pleców i karku.

Kolejną kwestią jest elastyczność materaca. Wspomniana już pianka termoelastyczna reaguje na ciężar ciała, zapamiętując go. Dlatego też leżąc na materacu, w którego wkładzie znajduje się pianka odczuć można dużą ulgę, elastyczność produktu sprawia, że nawet twardsze modele poddają się w miejscach największego nacisku.

Nie zapominajmy również o tym jak ważna jest wentylacja materaca. Wkład musi być dobrze wentylowany dla higieny snu. Dzięki temu, w materacu nie będzie gromadzić się wilgoć, która stwarza idealne środowisko do rozwoju drobnoustrojów. W materacach SleepMed wykorzystywana jest technologia Airforce, polegająca ona na specjalnym nacinaniu pianki, które zapewnia optymalną wentylację wkładu i maksymalny obieg powietrza.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.