Jaki gorset jest najlepszy do noszenia na co dzień?

Onieśmiela i zachwyca. Ma sporo zalet, które czynią kobietę piękną i zmysłową. Ratuje wtedy, kiedy potrzebujesz podkreślić talię. Gorset może być Twoją drugą skórą. O radości z jego noszenia na co dzień decydują dwa czynniki: indywidualne dopasowanie i samopoczucie, które towarzyszy Ci, kiedy masz go na sobie. A nosić go warto. Twoje prababki się z nim nie rozstawały. Współcześnie wraca do łask w wielkim stylu. Sprawdź, jak dobrać gorset, by móc się nim cieszyć na co dzień.

Co różni od siebie gorsety?

Nowoczesny gorset damski zdecydowanie różni się od tego sprzed lat. Ma on przede wszystkim pełnić określoną funkcję. Klasyczny modelujący i bieliźniany mają podkreślać sylwetkę, a gorset treningowy ma wspomagać kobiety, które profesjonalnie zajmują się sportem. Do jego uszycia stosuje się różne materiały (koronka, lateks, bawełna), a także różne wykonanie fiszbin. W klasycznych modelach są stalowe, bo mocno usztywniają i nie powodują marszczeń. W sportowych znajdziesz fiszbiny plastikowe, ponieważ dają więcej elastyczności. Zapięcie może być sznurowaniem lub stanowić kilkurzędowe zapięcia w formie haftki, zamka lub rzepa.

Skrócona wersja podziału gorsetów ze względu na jego krój obejmuje taką klasyfikację:

  • overbust – zachodzący na biust
  • underbust – sięgający pod biust
  • midbust – kończący się w połowie biustu

Jaki gorset najlepszy jest na początek?

Kiedy zaczynasz swoją przygodę z gorsetem, musisz wiedzieć w jakim celu będziesz go używać. Dopasuj go do swoich potrzeb. To, jaki styl życia prowadzisz, ma znaczenie. Daj sobie również czas, żeby nauczyć się w nim chodzić. Jeśli wiesz, że ma być ozdobą lub chcesz wyszczuplić sylwetkę, czas na zakupy. Underbust będzie najlepszy na początek. Wybierz gładki materiał i minimalistyczny krój. Spróbuj go nosić nieprzerwanie od 2 do 4 godzin i sprawdź, jak się w nim czujesz. Chodzi o to, żeby Twoje ciało przyzwyczajało się do tego typu bielizny. Możesz również poszukać odpowiedniego gorsetu sportowego, który doskonale nadaje się na treningi. Jest elastyczny i wygodny, ale wciąż podkreśla talię. Jeśli potrzebujesz wymodelować sylwetkę, a masz trochę więcej kilogramów, przyda się gorset przedłużony zakrywający brzuch i biodra, który kamufluje niedoskonałości. Krótszy gorset będzie mocniej podkreślał biust i talię.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nie kupuj pierwszy raz bielizny z płaskimi fiszbinami, bo są niewygodne i możesz się zniechęcić. Najlepsze będą stalowe i spiralne. Nie kupuj gorsetu, który ma w materiale spandeks. Najlepiej, żeby był to jak najbardziej naturalny materiał, na przykład bawełna. Na początek materiał musi być jak najbardziej przyjazny skórze. Istotny jest wykrój. Panele wszyte w gorset nie powinny być prostokątne. Postaraj się, by Twoja pierwsza bielizna miała system waist tape, który jest specjalną taśmą, wspomagającą talię. Wzmocnienie jest odpowiednie, kiedy taśma jest wszyta w całą długość panelu. Zapięcie powinno być bardzo sztywne, ale proste i dodatkowo wzmocnione obustronnymi, płaskimi fiszbinami.

Kiedy wyszczuplenie jest najważniejsze

Pierwsze wrażenie może nie być komfortowe. Będziesz miała poczucie, że bielizna jest za mała. Nie przejmuj się, gorset wyszczuplający da się nosić na co dzień. Może być zbudowany z rozciągliwego latekstu, ale ważne by od strony wewnętrznej był obszyty bawełną. Ilość fiszbin jest kluczowa i najlepiej, żeby było ich kilkanaście. W przypadku zakupu gorsetu dokładnie dobierz rozmiar. Najlepiej, żeby pomogła Ci osoba, która zajmuje się tym profesjonalnie. Gorset nie jest tanią bielizną, więc lepiej mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do jego zakupu. Jeżeli nie za bardzo leży Ci ta garderoba, zawsze możesz szukać innych rozwiązań. Bielizna modelująca i wyszczuplająca to nie tylko gorsety. Dobrym przykładem są halki, które korygują również pośladki, podnoszą biust i wpływają pozytywnie na całość sylwetki. Przy wyborze pamiętaj, że fason halki pod obcisłą sukienkę będzie inny, niż pod rozkloszowaną. To małe niuanse, które znaczą wiele.