Jaki alkomat najlepiej kupić?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się alkomaty elektrochemiczne. Można się tylko cieszyć, że rośnie świadomość społeczna na temat niebezpieczeństw związanych z jazdą w stanie nietrzeźwości.

Zakup alkomatu

Dobrym pomysłem będzie zakup alkomatu, żeby zawsze przed wejściem do samochodu sprawdzać swoją trzeźwość. Warto pamiętać, że nie wszystkie alkomaty są godne polecenia, a już na pewno nie najtańsze modele. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić alkomat z atestem, żeby mieć pewność, że posłuży przynajmniej kilka lat. Koniecznie skup się na alkomatach elektrochemicznych, jeśli szukasz odpowiednich dla siebie urządzeń. Należy pamiętać, że alkomaty wykorzystywane przez policję są bardzo dokładne i wykryją nawet nieznaczne ilości alkoholu. Wystarczy zakupić wysokiej jakości alkomat z czujnikiem elektrochemicznym, żeby spokojnie wsiadać do samochodu. Nie ulega wątpliwości, że to sensory są podstawową różnicą oddzielającą alkomaty elektrochemiczne od półprzewodnikowych. Według powszechnej opinii sensory elektrochemiczne są dokładniejsze od sensorów półprzewodnikowych. Należy przyznać rację, że to na wynikach pomiaru widać najlepiej różnicę pomiędzy sensorami. Najpierw trzeba poznać konstrukcję alkomatu, żeby wiedzieć, jak dokładnie przetwarza pozyskane próbki na wyniki. Trafnie wskazuje się, że alkomaty z sensorem elektrochemicznym trzeba kalibrować co 12 miesięcy lub co 500 pomiarów.

Kalibracja alkomatu

Szczególną uwagę należy przykładać do kalibracji, ponieważ gdy nie będzie właściwie wykonana to alkomat będzie mógł sztucznie zawyżać lub zaniżać wyniki. Pracodawcy też często kupują alkomaty, żeby później sprawdzać trzeźwość swoich pracowników. Do częstej pracy doskonale dostosowany jest alkomat elektrochemiczny. Niestety jego minusem jest cena, która jest wyższa niż alkomatów półprzewodnikowych. Jest to też dobre rozwiązanie dla zastosowań komercyjnych i najlepiej szukać urządzeń z możliwością wykonania przesiewowego pomiaru. Elektrody wykonane z platyny o wysokiej trwałości są użyte w dobrych sensorach elektrochemicznych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że elektrolit znajdujący się w sensorze elektrochemicznym to kwas. Po dokładnym przeczytaniu tekstu powinieneś już wiedzieć, jaki alkomat kupić.