Jak zaparkować w centrum miasta?

Dostępność miejsc parkingowych jest problemem wielu miast. Szukanie wolnego miejsca to zmora wszystkich kierowców. W jaki sposób je znaleźć w zatłoczonym centrum miasta?

Rośnie liczba pojazdów w przestrzeni miejskiej

Czy życie w mieście bez samochodu jest możliwe? Mimo dostępności komunikacji miejskiej, dbania o komfort i bezpieczeństwo pieszych i rozbudowywania sieci dróg rowerowych, wielu mieszkańców dużych miast nie wyobraża sobie przemieszczania się po mieście inaczej niż samochodem. Organizowanie proekologicznych kampanii, takich jak Dzień bez Samochodu, również nie wpływa na zmianę przekonań fanów motoryzacji, którzy nawet na jeden dzień nie chcą rozstać się ze swoimi autami.

Z danych GUS wynika, że w 2010 roku w Warszawie liczba aut osobowych na 1000 mieszkańców wynosiła 678, a w 2017 roku wzrosła do 861. W 2017 roku Polacy kupili 486 tys. nowych samochodów, czyli o 17 proc. więcej niż w roku poprzednim. Aut używanych sprowadzono zaś 937 tys. – niewiele mniej niż w roku 2016. Jak wskazuje raport ORB International na zlecenie Ubera z 2017 roku, aż połowa Warszawiaków nieposiadających samochodu planuje jego zakup w przeciągu najbliższych pięciu lat. Liczby te działają na wyobraźnię i w sposób obrazowy tłumaczą, dlaczego kierowcy mają kłopoty z przemieszczaniem się i parkowaniem.

Parking – Warszawa Centrum

Warszawa jest jednym z miast Polski o największym natężeniu ruchu samochodowego. W zakorkowanym mieście wybawieniem jest każde miejsce postojowe. Jak zatem znaleźć parking? Warszawa dysponuje wieloma parkingami podziemnymi, które są odpowiedzią na komunikacyjne bolączki mieszkańców stolicy. Jednym z nich jest zlokalizowany w budynku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, przy ulicy Pięknej 20, całodobowy parkingKrucza zaś to ulica, przy której znajduje się wjazd prowadzący do 120 podziemnych miejsc postojowych. Strzeżona i wyposażona w system kamer monitorujących przestrzeń, zapewnia bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Wpływ na wygodę korzystania z parkingu ma wyposażenie w automatyczne kasy, które przyjmują płatność zarówno kartą, jak i gotówką.