Jak wybrać ramę do lustra na wymiar?

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez lustra. To właśnie przed nim dobieramy ubrania, układamy włosy czy pudrujemy nos. Projektanci wnętrz z chęcią wykorzystują je, by rozświetlić i wizualnie powiększyć każde pomieszczenie! Lustro to jednak nie tylko owal czy prostokąt. Coraz większą popularność zdobywają kształty nietypowe, przygotowywane na zamówienie. Ale jak dobrać ramy do luster na wymiar?

Nietypowe lustro dla wyjątkowego wnętrza

Nowoczesne mieszkania wypełnione są oryginalnymi rozwiązaniami architektonicznymi i designerskimi. Od bryły budynku, przez ergonomiczne meble pod zabudowę po elementy dekoracyjne, jak obrazy, ramki zdjęciowe czy aranżacje lustrzane! Współczesne wzornictwo wykorzystuje asymetrię oraz wzory geometryczne, by ożywić wnętrza, przełamać oczywiste schematy – między innymi za pomocą luster. Poszukując ramy do lustra na wymiar, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak materiał, wymiary (również grubość) i kształt.

Materiał ramy powinien komponować się z wystrojem wnętrza. Co ciekawe, kojarzone z tradycyjnym designem drewno może okazać się interesującym rozwiązaniem dla mieszkań nowoczesnych! Doskonałym przykładem jest styl skandynawski, który minimalizmu poszukuje w surowych materiałach pochodzenia naturalnego. Ramy do luster na wymiar wykonane z jasnego, nielakierowanego drewna doskonale komponują się z typową dla redukcjonistycznego wzornictwa bielą i zielenią, tchnąc naturalne piękno w dom. Dla mieszkań w stylu industrialistycznym, inteligentnie wykorzystujących przeszklenia, szarości oraz otwartą przestrzeń, doskonale sprawdzą się ramy wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego. Do ich największych zalet należy niska waga i współczesny design – ramy plastikowe wyróżnia też atrakcyjna cena.

Rama do lustra na wymiar – dla Twojej wygody!

Wykorzystanie kształtów geometrycznych, na przykład popularnych w ostatnim czasie sześciokątów foremnych, tworzących wzory imitujące plastry miodu, to decyzja tak odważna, jak oryginalna! Kolaż wykonany z tego typu zwierciadeł może ozdobić zarówno ścianę pionową, jak i poziomą, nadając pomieszczeniu nowego wymiaru – kreatywnie oraz wizualnie. Jeśli lustra mają pełnić rolę przede wszystkim funkcjonalną, warto rozważyć montaż bez ramek lub znacznie bardziej monumentalne rozwiązanie, czyli wielkoformatowe lustro ścienne! Rama do lustra na wymiar sprawi, że nawet największy projekt może zostać integralną częścią wnętrza.

Rzecz jasna, nie każde lustro musi być obramowane czy choćby powieszone. Możliwe jest wykonanie projektu mozaiki zintegrowanej z płytkami ściennymi. Współpracując z ekspertami z zakresu glazurnictwa, projektowania przestrzennego, a także zlecając produkcję luster wykwalifikowanej, renomowanej firmie, można stworzyć pomieszczenie nie tylko wizualnie duże, ale przede wszystkim wyglądające olśniewająco dobrze. Liczne zwierciadła „wpuszczone” w kafle są doskonałą alternatywną dla ram do luster na wymiar. Niemniej jednak, zdecydowanie warto rozważyć zamówienie zarówno luster, jak i obramowań skrojonych na miarę. W końcu mieszkanie to niezwykle osobista przestrzeń, a mało jest rzeczy tak personalnych, jak dekoracje stworzone wedle własnego projektu.