Jak wybrać najlepszy salon manicure w Krakowie? Wiemy, jak go znaleźć!

Znalezienie dobrego salonu manicure to jak szukanie igły w stogu siana. Mnogość działających na rynku salonów mocno utrudnia wybranie tego jedynego. Dlatego każda z nas powinna wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań. Po przeczytaniu poniższego artykułu dowiesz się, które oznaki powinnaś potraktować jako sygnał ostrzegawczy, czym najlepiej kierować się przy wyborze salonu manicure oraz w jaki sposób znaleźć profesjonalną stylistkę, która spełni Twoje oczekiwania.

Po czym poznać salon, którego lepiej unikać?

Prawda jest taka, że stylizacja paznokci nie w każdym salonie będzie wykonana we właściwy sposób. Może to wynikać m.in. z braku doświadczenia manikiurzystki lub podrzędnej jakości, tanich produktów. Dlatego też, jeśli nie chcesz doznać rozczarowania, powinnaś zrezygnować z usług salonu, gdzie:

– ceny manicure są podejrzanie niskie,

– od razu na wejściu da się odczuć nieprzyjemny zapach chemikaliów,

– czystość salonu pozostawia wiele do życzenia,

– produkty, na których pracuje manikiurzystka, nie mają etykiet,

– sztuczne paznokcie są zdzierane z naturalnej płytki.

Czym się kierować podczas wyboru?

Stylizacja paznokci to zabieg, który w pewnym sensie wpisuje się w dbanie o ciało. W związku z tym każda kobieta powinna zadbać o to, by paznokcie były równo opiłowane i prezentowały się estetycznie. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku wizyta w profesjonalnym salonie manicure. Musisz jednak wiedzieć, że renomowany salon wyróżnia się kilkoma zasadniczymi cechami.

Po pierwsze, wybierając salon manicure, powinnaś zwrócić uwagę na higienę i czystość. To podstawa, ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dokonując przeglądu salonów manicure, warto także sprawdzić, jakich produktów używa manikiurzystka. W profesjonalnym salonie zawsze znajdują się lakiery i  preparaty najwyższej jakości. Duże znaczenie mają także kwalifikacje manikiurzystki. Każda dobra stylistka może bowiem pochwalić się licznymi certyfikatami i dyplomami, potwierdzającymi jej wiedzę i umiejętności.

Zanim wybierzesz salon manicure, zwróć uwagę na to, czy stylistka prowadzi swój fanpage na portalach społecznościowych. Jeśli tak, wówczas znajdziesz tam wiele zdjęć przedstawiających wykonane stylizacje oraz opinie klientek. Fanpage to bardzo cenne źródło wiedzy, na podstawie którego będziesz mogła sama ocenić efekty pracy manikiurzystki.

Dobry salon manicure – jak go znaleźć?

Najlepszą pomocą w znalezieniu sprawdzonego salonu manicure jest poczta pantoflowa. Koleżanki z pewnością polecą Ci salon, na którym się nie zawiedziesz. Możesz też przejrzeć polecane salony w Twojej okolicy, których listę znajdziesz na portalu https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/krakow. Niezwykle pomocne mogą okazać się też wpisy na forach, gdzie kobiety chętnie dzielą się między sobą swoimi doświadczeniami po wizytach w okolicznych salonach manicure. Nie zapomnij zerknąć na opinie klientek, zamieszczone na portalach społecznościowych.