Jak wybrać elegancką marynarkę męską?

Szukasz marynarki, która idealnie będzie pasować na szczególne chwile? Zaręczyny, wesele, biznesowe konferencje – w tych sytuacjach Twój ubiór musi być nieskazitelny. Na początek, dobrym wyborem będą eleganckie marynarki męskie z oferty Giacomo Conti.

Elegancka marynarka, czyli jaka?

Wysoka jakość = wysoka cena? Warto zapoznać się z najważniejszymi cechami eleganckich marynarek, które będą służyły przez kilka lat noszenia na takie okazje jak: wesela, rozmowy o pracę, rozpoczęcie nowej pracy czy uroczystości rodzinne.

Marynarka jest jedną z wielu eleganckich okryć wierzchnich, które można nosić na co dzień. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu marynarki wysokiej jakości? Sprawdź koniecznie te 5 punktów podczas zakupu:

  1. Czy marynarka leży na Tobie odpowiednio? Zwróć szczególną uwagę na ramiona, które powinny być dopasowane do sylwetki. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie marynarki bez poduszek na ramionach. Dlaczego? Ponieważ nieestetycznie wpływają na układanie się materiału, a także burzą naturalny zarys męskiej sylwetki.
  2. Kozerka na swoim miejscu (miejsce łączenia kołnierza z klapą marynarki) – czyli optyka ma znaczenie! Jeśli nie jesteś wysoki, weź pod uwagę kozerkę umiejscowioną jak najwyżej jest to możliwe. Dzięki temu sylwetka nabierze zrównoważonych proporcji. Dla zwiększenia kontrastu, klapy marynarki powinny kończyć się ostrymi końcami i nisko osadzonym guzikiem.
  3. Szerokość klap marynarki dostosowana do stylu marynarki. Wąskie klapy (szerokość od 4 do 5 cm) są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn szczupłych oraz wysokich. Nie są jednak popularne w świecie mody i niewielu osobom naprawdę pasuje. Tradycyjna, szeroka klapa to uniwersalne rozwiązanie dla mężczyzn. Wyjątkiem staje się marynarka dwurzędowa w której klapy powinny być szersze od połowy szerokości ramiona, a zakończenie zawsze w szpic.

Marynarka marynarce nierówna

Niewielkie detale są w stanie wyróżnić prawdziwie elegancką marynarkę od marynarki z sieciówki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

  1. Brustasza (kieszeń na piersi marynarki) powinna lekko się chować pod klapą marynarki. W dobrym tonie jest, aby brustasza była zakryta delikatnie lub prawie w całości przez klapę marynarki. Tego typu detale świadczą o dobrej jakości marynarce oraz szyciu jej na miarę.
  2. Liczy się wnętrze! Eleganckie marynarki charakteryzuje nie tylko wysoka jakość materiału zewnętrznego, ale też i wysokiej jakości podszewka. Zwróć uwagę na skład podszewki i sposób jej wykończenia (zarówno kieszeni jak reszty podszewki).
  3. Czy guziki w mankiecie można odpiąć? Wysokiej jakości marynarka zawsze posiada odpinane guziki. Zwróć szczególną uwagę na taki detal jak obszycie dziurek!
  4. Wykończenie klap, które świadczy o jakości. Powszechna zasada mówi, że im bliżej krawędzi jest poprowadzony szew – tym marynarka świadczy o wysokiej jakości i elegancji.

Marynarka wysokiej jakości

Warto pamiętać, że marynarka najlepiej wygląda skompletowana z dopasowanymi kolorystycznie i materiałowo ze spodniami, a także eleganckimi butami. Marynarka założona do jeansów, trampek i t-shirta może być założona wyłącznie w stylizacji casualowej (na uczelnię lub na co dzień do pracy). Prawdziwie elegancją marynarkę cechuje jakość wykonania, bardzo dobrej jakości materiał oraz dopracowane detale.