Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Każdy troszczący się o stan swojego samochodu kierowca musi znać warsztat samochodowy, którego mechanicy będą w stanie sprawnie uporać się ze wszelkimi możliwymi usterkami, które mogą przydarzyć się jego pojazdowi. W dużych miastach, jak np. Warszawa, ogromny wybór tego typu firm może przyprawić o zawrót głowy. Jak odnaleźć tę, która będzie odpowiadać naszym potrzebom, oraz tę, w której nie zostaniemy oszukani? Oto krótki przewodnik!

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy? – pierwsze poszukiwania

Poszukiwania dobrego – czyli godnego zaufania i profesjonalnego – warsztatu samochodowego rozpoczynamy od sprawdzenia opinii członków rodziny oraz znajomych czy przyjaciół. Kierowcy, którzy mają zaufanych mechaników, z pewnością chętnie podzielą się z nami tego typu informacjami, a nawet jeśli sami nie znaleźli jeszcze godnych polecenia specjalistów, z pewnością będą mogli przestrzec nas przed tymi, z którymi mieli kiedyś do czynienia i do których nie mają zamiaru ponownie zawitać. Tego typu wiedza, nawet jeśli nie jest równie pomocna, co ta dotycząca dobrych warsztatów, wciąż może być bardzo przydatna.

Drugim krokiem jest zapoznanie się z opiniami kierowców-internautów. Internet jest bardzo dobrym źródłem informacji dotyczących warsztatów działających w naszym mieście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie frazy, jak np. „dobry warsztat samochodowy Warszawa” czy „warsztat samochodowy Warszawa opinie”, by odnaleźć bezcenne wskazówki. Warto również przeczytać opinie o warsztatach, które ktoś nam polecił, by sprawdzić, czy inni kierowcy, którzy korzystali z ich usług, mają podobne, pozytywne doświadczenia.

Jak wybrać  dobry warsztat samochodowy? – pierwszy kontakt z mechanikiem

Gdy dokonamy wstępnego wyboru, warto zatelefonować do wybranych warsztatów. To, w jaki sposób mechanicy będą z nami rozmawiać, może mieć bowiem przełożenie na to, jak potraktują nasz samochód. Zwracajmy uwagę na to, czy są rzeczowi, mówią sensownie i posiadają wszystkie informacje, których potrzebujemy, np. potrafią podać ceny realizowanych przez siebie napraw. Jeśli pierwsza rozmowa nie pójdzie najlepiej, nie martwmy się! To przecież nie jedyny warsztat samochodowy w Warszawie!

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy? – szczegóły, na które warto zwracać uwagę

Kontakt telefoniczny oraz osobisty z mechanikami wymaga od nas szczególnej koncentracji i opanowania. Na co zwracać uwagę podczas rozmowy? Kamil Sieradzki, mechanik z warsztatu samochodowego Besthol, tłumaczy: „Pamiętajmy, że oddając samochód do warsztatu, powinniśmy otrzymać protokół przyjęcia pojazdu do naprawy. Co więcej, wycena napraw powinna zostać zaprezentowana klientowi jeszcze przed ich rozpoczęciem, aby mógł zadecydować, czy faktycznie chce skorzystać z usług danego warsztatu. W dobrych warsztatach klientom prezentuje się również różne części różnych producentów, omawiając ich wady i zalety i dając możliwość wyboru tych, na które może sobie pozwolić, tych, które najbardziej mu odpowiadają, itd. Niektórzy mogą uznawać te kwestie za nieważne detale, niemniej ja uważam, że to właśnie one świadczą o profesjonalnym, rzetelnym podejściu mechaników do swojej pracy.”

 

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy? – wysoka jakość usług to nie wszystko

Na zakończenie możemy tylko dodać, że coraz większą popularnością, również w Warszawie, cieszą się mobilne warsztaty samochodowe oraz warsztaty oferujące usługi typu door to door. Pierwsze działają w ten sposób, że ich mechanicy dokonują napraw na miejscu, „u klienta”, a drugie odbierają od klienta samochód, sami przetransportowują go do warsztatu, a następnie, po dokonaniu naprawy, odstawiają w wybrane przez klienta miejsce. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić wiele czasu, co, jak wie każdy z nas, jest niezwykle ważne, szczególnie dla mieszkańców dużych miast…