Jak urządzić stylowy ogród. Kilka pomysłów na aranżacje

Wielu z nas uwielbia relaksować się na świeżym powietrzu. Niestety często zdarza się, że gdy nadchodzą ciepłe dni, nasz ogródek nie jest w najlepszym stanie. Jak stylowo go urządzić i skutecznie poprawić jego wygląd?

Zielono mi, czyli jakie rośliny wybrać

Ogród przydomowy najlepiej prezentuje się w różnych odcieniach zieleni i dlatego wybierając rośliny, które w nim zasadzimy, warto upewnić się, że dzięki nim uzyskamy naprawdę wyjątkowy efekt. Na które z nich się zdecydować? W naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem okażą się niewielkie drzewa liściaste. W ogrodzie świetnie sprawdzą się takie gatunki, jak brzoza brodawkowata, garb pospolity czy wiśnia piłkowana. Jeśli zależy nam na urozmaiceniu terenu kwiatami, postawmy również na niskie krzewy ozdobne. Ze wspomnianymi odmianami drzew wspaniale skomponują się pięciornik krzewiasty, krzewuszka cudowna oraz niektóre odmiany azalii. Pamiętajmy również o gęstym i zadbanym trawniku. Odpowiednio utrzymany będzie robił niesamowite wrażenie przez cały sezon.

Altany ogrodowe, czyli stawiamy na elegancję

Choć wielu z nas ogród kojarzy się jedynie z piękną roślinnością, to jego równie istotnym elementem okazuje się część użytkowa. Jak sprawić, by stała się naprawdę wyjątkowa? Zainwestujmy w elegancką altanę.

Altany ogrodowe to ozdobne konstrukcje, które na zielonej działce mogą pełnić funkcję wolnostojącego tarasu, ogrodowej jadalni lub wygodnego schowka na różnego rodzaju narzędzia i akcesoria. Decydując się na tego typu budynek, możemy wybierać pomiędzy jego otwartą i zamkniętą wersją oraz między wariantem nowoczesnym i tradycyjnym. Dostosowując altanę do naszych potrzeb i upodobań, mamy pewność, że dobrze skomponuje się ona z estetyką całej naszej posesji.

Meble ogrodowe. Jakie wybrać?

Dobrej jakości meble to nie tylko elegancka ozdoba naszego ogrodu, ale również prosty sposób na zwiększenie jego funkcjonalności. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Zanim zdecydujemy się na konkretny zestaw mebli ogrodowych, najpierw zastanówmy się, w jakim celu zamierzamy ich używać. Jeśli zależy nam na regularnej organizacji rodzinnych obiadów i spotkań towarzyskich, postawmy na klasyczne zestawy składające się z kilku krzeseł i stołu. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się sprzęty wykonane z technorattanu. Tworzywo to jest nie tylko wyjątkowo wytrzymałe, ale również niezwykle gustowne. Jeśli natomiast bardziej interesuje nas prawdziwy relaks na świeżym powietrzu połączony z opalaniem i czytaniem ulubionych książek, zdecydujmy się raczej na wygodne wiklinowe fotele, drewniane leżaki lub stylowe hamaki wykonane z naturalnego lnu.

Przytulna atmosfera. Jak o nią zadbać?

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu, jest oświetlenie – odpowiednio dopasowane ma wyjątkowo pozytywny wpływ na całą atmosferę. Aby nasz ogród charakteryzował się naprawdę wyjątkowym klimatem, zainwestujmy w ekologiczne lampy solarne oraz stylowe latarenki świecące ciepłym blaskiem. Zadbajmy również o świece (zarówno małe, jak i duże), których płomienie rozpalą w nas ducha romantyczności.