Jak urządzić małą łazienkę

Przy wszystkich zaletach mieszkań, łazienka często jest ich słabym punktem, z powodu swojego metrażu. W bardzo wielu mieszkaniach łazienki są małe i wydaje się, że trudno będzie w nich pomieścić wszystko, czego w tym pomieszczeniu potrzebujemy. Jednak możemy znaleźć wiele pomysłowych rozwiązań tego problemu.

Zalety kabiny prysznicowej

Osobom przyzwyczajonym do korzystania z wanny kabina prysznicowa często wydaje się niewygodna i nie pozwalająca na taki relaks, jaki dają kąpiele. Jednak w rzeczywistości kabiny mają wiele zalet, nie tylko tą, że zajmują mniejszą powierzchnię, a wszystko zależy od odpowiedniego wyposażenia – Deszczownica prysznicowa czy brodzik z ławeczką mogą zupełnie ją odmienić.

Kąpiel w wannie jest relaksująca, ale dzięki deszczownicy prysznicowej i innym akcesoriom do kabiny możemy poczuć się, jakbyśmy stali nago w majowym deszczu albo myli się pod wodospadem. Deszczownica prysznicowa jest również wygodna, ponieważ nie musimy jej trzymać tak jak rączki prysznica.

Odpowiednia pralka i miejsce do przechowywania

Wybierając pralkę, zwróćmy uwagę nie tylko na jej specyfikacje techniczne, ale również na wymiary, kształt i sposób ładowania. Dostosujmy to do kształtu naszej łazienki, na przykład wąska pralka ładowana od góry zmieści się nawet w niewielkiej wnęce.

Szafki i półki również możemy z łatwością dostosować do niewielkiej przestrzeni. Kluczem są ich właściwe wymiary oraz dobry projekt. Obecnie w asortymencie sklepów meblarskich z łatwością można znaleźć meble zaprojektowane z myślą o małych przestrzeniach.

Powiększ łazienkę optycznie

Oprócz odpowiedniego wyposażenia, małą łazienkę warto także powiększyć optycznie. Osiągniemy to poprzez użycie na ściany jasnych, chłodnych kolorów – bieli, jasnej szarości czy błękitu. Ważne jest również mocne oświetlenie.

Świetnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, a do tego bardzo praktycznym w łazience, jest zamontowanie dużego lustra. Lustra nie tylko poprawiają oświetlenie we wnętrzu, ale też nadają głębi i „rozmiarów” każdemu pomieszczeniu.