Jak stosować bronzer? 5 rzeczy, o których powinnaś pamiętać

Bronzer to jeden z tych kosmetyków, który zwłaszcza w ostatnich latach zyskał dużą popularność oraz… nowe zastosowanie. I Ty chcesz zacząć z niego korzystać? Dobry wybór – pozwoli Ci wykonać jeszcze bardziej profesjonalny makijaż. Oczywiście pod warunkiem, że umiejętnie wykorzystasz drzemiący w nim potencjał. Oto, o czym powinnaś pamiętać.

To bronzer (a nie podkład) służy do opalania twarzy

Chcesz, aby Twoja skóra wyglądała niczym muśnięta słońcem? Chcesz przedłużyć wakacyjną opaleniznę? Zrób to właśnie za pomocą bronzera – nigdy nie przy pomocy podkładu. Dlaczego? Zbyt ciemny podkład to prosta droga do tego, by na Twojej twarzy zagościł efekt maski. Z powodu źle dobranego koloru tego kosmetyku będziesz również wyglądała starzej. A bronzer? Za jego sprawą twarz nabierze blasku. Do tego zastosowania aplikuj go dużym pędzlem typu kabuki, delikatnie muskając całą twarz i szyję.

Bronzer to podstawa konturowania

O konturowaniu twarzy po raz pierwszy świat usłyszał kilka lat temu za sprawą Kim Kardashian. Ale spokojnie. Ty wcale nie musisz aż tak wyraziście, jak ona podkreślać owalu swojej twarzy. Niemniej jednak bronzer nałożony poniżej kości jarzmowych, na boki czoła czy skrzydełka nosa optycznie wyszczupli Twoją buzię i nada jej trójwymiarowego efektu.

Typ bronzera powinnaś dobrać do zastosowania

Tak, tak. Zupełnie inny kosmetyk będzie Ci potrzebny do „opalenia” twarzy, a inny do jej wykonturowania. Jak wybrać?

  • Koloryt cery możesz poprawić przy pomocy bronzera z delikatnymi, połyskującymi drobinkami o ciepłej tonacji kolorystycznej. Najczęściej znajdziesz je w dużych opakowaniach – takich, z których łatwo nabierać jest kosmetyk przy pomocy puchatego pędzla.
  • Do konturowania wybierz bronzer, który jest matowy (koniecznie!) i utrzymany raczej w zimnej lub neutralnej tonacji kolorystycznej – odpowiednie formuły najłatwiej będzie Ci znaleźć w zestawach do konturowania.

Kolor bronzera ma znaczenie

… i wcale nie chodzi o to, by był „czarny jak heban”. Nawet jeśli chcesz opalić swoją skórę, bronzer powinien być od jej odcienia ciemniejszy tylko o kilka tonów. Zbyt duży kontrast może sprawić, że uzyskany efekt będzie zbyt przejaskrawiony. Na szczęście dziś te kosmetyki możesz znaleźć w dość szerokim wyborze odcieni – zapewniają go np. bronzery IsaDora – cenione zarówno za paletę barw, jak i za jakość wykonania.

Mniej znaczy więcej

Masz już odpowiedni bronzer? Pamiętaj również o prawidłowej technice jego nakładania. Z tym kosmetykiem warto pracować ostrożnie – lepiej jest go nałożyć zbyt mało niż przesadzić z ilością. Aby uzyskać najlepszy efekt – zwłaszcza przy konturowaniu – sięgnij po specjalny pędzel do jego wykonania. Pamiętaj również, aby:

  • delikatnie muskać kosmetykiem skórę – nie naciskając pędzlem zbyt mocno na twarz,
  • nakładać bronzer cienkimi warstwami – efekt zawsze możesz pogłębić, ale starcie nadmiaru kosmetyku może być problematyczne i wymagać wykonania demakijażu,
  • wykonywać krótkie pociągnięcia pędzlem, kierując się na zewnątrz twarzy,
  • dopasować miejsca, w których nałożysz bronzer do kształtu swojej buzi – np. jeśli jest ona okrągła, bronzer powinien trafić pod kości jarzmowe, na boki czoła oraz szczyt kości żuchwy, a przy twarzy w kształcie odwróconego trójkąta – przede wszystkim na czoło.

Stosując się do tych kilku prostych rad, w krótkim czasie opanujesz technikę aplikowania bronzera na mistrzowskim poziomie.

Scroll to Top