Jak powinien działać system rejestracji czasu pracy?

Czas porządkuje nasze życie, wyznacza rytm dnia i nocy, jest naszym regulatorem, bez którego ciężko sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Mawia się, że czas to pieniądz, a szczególnie dotyczy to pracy, gdzie dokładne wyliczenie tego, ile pracujemy, to podstawa. Potrzeba więc tu nowoczesnego systemu rejestracji czasu pracy!

Dlaczego warto pomyśleć o nowym RCP?

To niezbędne w każdej firmie, w której zatrudnieni są pracownicy. Kto zajmował się tradycyjną ewidencją czasu pracy, ten wie, jakie to problematyczne. Zresztą, nie trzeba pracować w dziale HR, by przekonać się, z jak archaicznym rozwiązaniem mamy do czynienia. Przecież każdy pracownik odczuwa skutki tego systemu, nie tylko podczas kolejnego dnia pracy, ale też, gdy na przykład stara się o urlop.

Nie dziwi więc, że coraz więcej firm odrzuca to, co się nie sprawdza, co nie wpływa na rozwój firmy, a raczej ją uwstecznia, a wprowadza programy i aplikacje, które ułatwiają jej codzienne zarządzanie. Jednym z przykładów jest system RCP, czyli Rejestracji Czasu Pracy od inEwi, który działa właśnie tak, jak powinno tego rodzaju rozwiązanie. Zaraz się przekonamy dlaczego!

Jak zatem powinien działać taki system?

Powinien gwarantować łatwą i precyzyjną kontrolę oraz ewidencję czasu każdego pracownika. Powinien monitorować wszystko, co istotne: spóźnienia, nadgodziny, nieobecności, a na dodatek ułatwiać rozliczanie. A wszystko to przedstawione w jednym prostym, internetowym dokumencie, zamiast stosu papierów, które piętrzą się na biurkach, zalegają na półkach i w wielu innych miejscach.

InEwi to przejrzysta lista obecności wszystkich pracowników z dostępem do szczegółów, to karta pracy, na której widnieją wszystkie najistotniejsze informacje, czyli czas pracy, nadgodziny czy przerwy. To raport szczegółowy, gdy potrzebujemy dokładnych informacji – dzień po dniu dla wybranego pracownika. To wreszcie karta ewidencji czasu pracy – cyfrowy odpowiednik tradycyjnej karty.

Co więcej, wszystkie dane z systemu RCP łatwo wyeksportować do popularnych programów kadrowo-płacowych, jak Comarch Optima, Sage Symfonia, R2Płatnik czy Insert Gratyfikant GT. Nie potrzebujemy też żadnego drogiego dedykowanego urządzenia, żeby korzystać z nowoczesnego RCP. InEwi wystarczy zainstalować na dowolnym smartfonie lub tablecie.

Firmy, które przestawiły się na system inEwi, cenią sobie tę zmianę. Wpływa ona bowiem na lepszą organizację pracy, a od tego już prosta droga, by korzystać w innych, równie ważnych, obszarach. Zawsze zresztą warto wiedzieć więcej o tych firmowych zagadnieniach, które pomagają w lepszym zarządzaniu organizacją. Dodatkowo więc zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. “Umowa przedwstępna sprzedaży – co zawiera?”.