Jak poprawnie wykonać demakijaż twarzy rękawiczką?

Piękna i promienna cera to marzenie każdej kobiety. Podstawowym etapem w pielęgnacji skóry, niezależnie od jej rodzaju, jest jej codzienne oczyszczanie. Dokładny demakijaż twarzy i oczu jest niezbędny, aby cieszyć się zdrową cerą każdego dnia.

Jak działa rękawica do demakijażu?

Rynek kosmetyczny oferuje różnego rodzaju gotowe kosmetyki do mycia skóry twarzy i usuwania z niej resztek kolorowych kosmetyków. Do oczyszczania cery świetnie sprawdzi się również rękawica do demakijażu marki Glov. Jest ona dostępna dla każdego typu cery, zarówno suchej i mieszanej, jak i tłustej. Co więcej, jest bezpieczna nawet dla alergików, osób, które cierpią na atopowe zapalenie skóry, a także noszące soczewki kontaktowe. Rękawiczka to również produkt wegański, gdyż nie zawiera w sobie składników odzwierzęcego pochodzenia oraz nie jest testowana na zwierzętach.

Rękawica do demakijażu działa podobnie jak magnes. Jej włókna przyciągają zanieczyszczenia i resztki makijażu osadzone na skórze, dlatego, aby je usunąć, nie trzeba mocno pocierać twarzy. Produkt wystarczy lekko zwilżyć, przyłożyć do twarzy na kilka sekund, a następnie wystarczy bardzo delikatnie wykonać masaż.

Jak wykonać poprawny demakijaż twarzy i oczu?

Akcesorium do demakijażu wykonane jest z miękkiej tkaniny, która w kontakcie ze skórą, nie powoduje jej podrażnień. Aby zadziałała prawidłowo, przed użyciem należy ją zmoczyć w zimnej lub ciepłej wodzie (w cieplejszej wodzie makijaż szybciej się rozpuści). Skóra twarzy, zwłaszcza wokół oczu, jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić, dlatego demakijaż należy wykonywać bardzo delikatnie. Wilgotną rękawiczkę wystarczy przyłożyć do skóry i odczekać kilka sekund, aby makijaż lekko rozpuścił się. Aby oczyścić wybrane miejsca na twarzy, wystarczy wykonywać delikatne, koliste ruchy, jak przy klasycznym masażu.

Po oczyszczeniu twarzy rękawiczkę należy przeprać, najlepiej używając do tego zwykłego szarego mydła lub specjalnego środka przeznaczonego do mycia rękawic do demakijażu Magnet Cleanser. Rękawiczka powinna wyschnąć samoistnie, najlepiej zawieszona na haczyku. Produktu nie należy bowiem suszyć na gorącym grzejniku.

Dlaczego dokładny demakijaż jest tak ważny?

Demakijaż to jedna z najważniejszych czynności, aby cieszyć się zdrową i promienną cerą, zwłaszcza gdy kolorowych kosmetyków używa się codziennie. Makijaż, nawet wykonany delikatnymi produktami, w mniejszym bądź większym stopniu zapycha pory i uniemożliwia skórze swobodne oddychanie. Brak demakijażu lub wykonywanie go nieregularnie może powodować tworzenie się nieestetycznych wyprysków i zmian skórnych. Cera może również stracić zdrowy koloryt i stać się poszarzała, matowa oraz szorstka. Z kolei zaschnięty tusz czy pozostawione cienie do powiek przez całą noc niesie za sobą ryzyko osłabienia, a nawet połamania rzęs czy pojawienia się nieestetycznych cieni i worków pod oczami. Co więcej, idealnie oczyszczona skóra twarzy lepiej przyjmuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych takich jak: kremy, serum, żele nawilżające czy olejki kosmetyczne.