Jak najłatwiej nauczyć się hiszpańskiego?

Hiszpańskiego, podobnie jak innych języków, nauczyć się można na kilka różnych sposobów. Najbardziej oczywistym wydaje się zapisanie się do szkoły językowej. Wiele osób decyduje się jednak na zajęcia z prywatnymi nauczycielami albo nawet na naukę całkowicie samodzielną. Co wybrać?

Hiszpański w szkole językowej

Najwięcej osób decyduje się na kurs hiszpańskiego w ramach szkoły językowej. Takie rozwiązanie ma zarówno duże zalety, jak i wady. Zaletą jest na pewno możliwość nauki pod okiem najlepszych nauczycieli i lektorów, choć wiele w tej kwestii zależy przede wszystkim od wyboru szkoły. Szkoły, które zatrudniają faktycznie dobrych specjalistów, zazwyczaj liczą za zajęcia dość drogo.

Zaletą uczestnictwa w zajęciach w szkole językowej jest też możliwość praktykowania zdobywanych umiejętności w większej grupie ludzi. Ma to bardzo duże zalety – przede wszystkim szybciej uczymy się w ten sposób mówić i rozumieć innych. Taki sposób jest polecany przede wszystkim dla tych, którzy chcą szybko nauczyć się komunikować na podstawowym poziomie po hiszpańsku.

Nauka pod okiem prywatnego nauczyciela

Wadą kursu hiszpańskiego w szkole językowej jest to, że zajęcia zawsze odbywają się w grupach, więc faktycznych czas, jaki nauczyciel poświęca pojedynczemu uczniowi, jest niewielki. O ile grupę dla dzieci i młodzieży znaleźć jest bardzo łatwo, to już w przypadku dorosłych (zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę) może być o wiele trudniej.

Dlatego wiele takich osób decyduje się na całkowicie indywidualny kurs hiszpańskiego u prywatnego nauczyciela. Największą zaletą takich lekcji jest to, że nauczyciel całą uwagę będzie poświęcał zawsze jednemu uczniowi, w więc nauczyć można się o wiele więcej. Ceny takich zajęć zależne są w dużej mierze od renomy i doświadczenia prowadzącego je nauczyciela.

Samodzielna nauka języka hiszpańskiego

Hiszpańskiego można nauczyć się również samodzielnie. Często mówi się, że taka nauka jest bardzo trudna. Wydaje się jednak, że takie myślenie to relikt poprzednich dekad, w których możliwości technologiczne były znacznie mniejsze.

Dzisiaj doskonałe materiały do nauki języka są bardzo łatwo dostępne, często za darmo. Możliwość skomunikowania się za pośrednictwem sieci z praktycznie dowolną osobą na ziemi sprawia, że problem braku kontaktu z innymi użytkownikami języka praktycznie nie występuje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Wrocławia.