Jak nadać kuchni nowoczesny charakter?

Projektowanie nowoczesnej kuchni i obmyślanie aranżacji jest jak spełnianie marzeń każdej pani domu. Niestety domowy budżet nie zawsze pozwala na całkowitą metamorfozę kuchni. Wówczas pozostaje dokonanie kilku przemian, dzięki którym kuchenne wnętrze zyska zupełnie nowy charakter. Jak niewielkim kosztem odnowić starą kuchnię?

Samodzielny remont

Niemal każdy twierdzi, że remont kuchni oznacza spore wydatki i nieustanne próby dopasowania poszczególnych mebli w wymiary ścian. Aby nadać kuchni nowy wygląd, wcale nie trzeba wydawać na to kroci. Sam fakt, że remont będzie przeprowadzony samodzielnie, pozwoli zaoszczędzić co najmniej kilka tysięcy złotych, które należałyby się ekipie remontowej. Remont kuchni w pojedynkę czy z domownikami to nic trudnego!

Zmiana koloru

Jednym ze sposobów na tanią metamorfozę kuchni jest zmiana koloru. Przemalować można dowolne powierzchnie – czy to glazura, czy fronty szafek, wystarczy pokryć je warstwami wodoodpornej farby czy emalii akrylowej, aby cieszyć się efektem przez kolejne lata. Uwaga, farba musi być dopasowana do malowanej powierzchni. Warto zasięgnąć informacji u obsługi sklepu budowlanego i poprosić o radę.

Wymiana frontów

Doskonałym zabiegiem na odnowienie kuchni jest wymiana starych frontów szafek. Współczesne kuchnie charakteryzują płaskie powierzchnie pozbawione uchwytów. Ten niewielki zabieg pozwoli osiągnąć efekt nowoczesnej, stylowej przestrzeni. W modzie nieustannie są fronty na wysoki połysk. Jeśli koszt nowych frontów przekroczy domowy budżet, można samodzielnie wykorzystać okleinę meblową, którą należy równomiernie pokryć powierzchnie szafek.

W zgodzie z trendami

Jeśli udało się uzyskać efekt nowoczesnej kuchni, pora wprowadzić do niej równie modne dodatki. Prym nieustannie wiodą elementy dekoracyjne wykonane z naturalnych surowców. Szczególnie cenne są drewno oraz kamień. Większość tych materiałów można pozyskać niewielkim kosztem. Mnóstwo inspiracji oraz instrukcji na wykonanie dekoracji znajduje się w sieci.

Nowoczesny charakter kuchni odda też styl industrialny. Można zdecydować się na kupno metalowych półek czy pojemnych stojaków, odkryć naturalną cegłę zaklętą w ścianie. W kuchennej przestrzeni w stylu loftowym równie dobrze odnajdzie się surowy beton.

Lekkie odświeżenie kuchni

Dysponując skromnym budżetem również można wprowadzić w kuchni zmiany, które całkowicie odmienią jej charakter. Za niewielkie pieniądze można zmienić uchwyty do szafek, których ogromny wybór znajduje się niemal w każdym markecie budowlanym. Świetnie sprawdzi się patent na kącik z ziołami, który można urządzić z ciekawie udekorowanych doniczek. Zawsze można też przyozdobić pustą ścianę, zastosować oświetlenie o ciekawych bryłach, czy w strategicznym miejscu postawić wazon ze świeżymi kwiatami. Zakup nowych tekstyliów to także nie są duże wydatki. Nowa rękawica kuchenna, pasujące ściereczki oraz inne tekstylia kuchenne sprawią, że w kuchnię zostanie tchnięte nowe życie.

Partnerem materiału jest Atrii – kuchnie na wymiar Warszawa.