Jak działa śluz ślimaka w kosmetykach?

Kosmetyki z dodatkiem śluzu ślimaka są znane głównie dzięki Azjatkom, które korzystają z nich od lat. Kremy z zawartością składnika przyśpieszają gojenie ran, łagodzą podrażnienia oraz zwalczają wypryski trądzikowe. Co zawiera śluz ślimaka? Jakie są jego właściwości?

Skład śluzu ślimaka

W śluzie ślimaka znajduje się wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na stan skóry, jednak cztery z nich są najważniejsze. Pierwszym z nich jest elastyna, która poprawia jędrność skóry i zwiększa jej napięcie. Podobne działanie wykazuje kolagen. Ponadto w śluzie ślimaka znajdują się naturalne antybiotyki. Dzięki nim kosmetyk zwalcza bakterie, wywołujące trądzik i pojawiające się w przebiegu infekcji skórnych. Glikokoniugaty są natomiast odpowiedzialne za stymulowanie procesów syntezy nowego kolagenu i utrzymanie odpowiedniego poziomu kwasu hialuronowego w skórze. Takie działanie sprawia, że skóra jest dobrze nawilżona, pełna blasku i młodzieńczego wigoru. Wszystkie wymienione składniki znajdzie się w kosmetykach azjatyckich na https://kontigo.com.pl/kosmetyki-azjatyckie.html.

Wpływ na skórę

Śluz ślimaka regeneruje skórę i naprawia uszkodzone włókna kolagenowe. Takie działanie sprawia, że kremy z zawartością śluzu ślimaka są skuteczne w zwalczaniu różnego rodzaju problemów skórnych. Krem pomaga w leczeniu trądziku młodzieńczego, blizn potrądzikowych, rozszerzonych naczynek i zakażeń bakteryjnych. Ponadto śluz rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza widoczność zmarszczek. Bakteriobójcze działanie śluzu zapobiega nadkażeniom ranek na twarzy oraz wyprysków.

Kremy azjatyckie z oferty https://kontigo.com.pl/ wpływają pozytywnie nie tylko na cery problemowe, ale i na cerę suchą oraz dojrzałą. Zawarty w nich śluz ślimaka nawilża głębokie partie skóry i poprawia ich strukturę. Ponadto substancja zmniejsza skłonność do powstawania zmian alergicznych, dlatego może być stosowana nawet w przypadku cery wrażliwej i u kobiet z atopowym zapaleniem skóry.

Na co uważać?

Aby mieć pewność, że krem ze śluzem ślimaka zadziała odpowiednio, powinno się kupować wyłącznie sprawdzone kosmetyki. Kremy z internetowych aukcji lub z bazarku na osiedlu mogą być przechowywane w nieodpowiednich warunkach, a ich rzeczywisty skład może odbiegać od deklarowanego na etykiecie. Co więcej, niesprawdzone kosmetyki z Azji mogą być skażone przez niebezpieczne związki o działaniu rakotwórczym. Kremy oferowane w renomowanych drogeriach i aptekach mają przebadany, pewny skład, a zawarty w nich śluz ślimaka jest pozyskiwany w sposób gwarantujący jego pozytywne działanie na skórę.