Jak dobrać kask bokserski?

Osoby trenujące sztuki walki powinny przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo. Z tego względu muszą zainwestować w różne ochraniacze, w tym też głowy. Podpowiadamy, jak dobrać kask bokserski, by był odpowiednio dopasowany i komfortowy w noszeniu!

Jak dobrać kask bokserski?

Osoby zaczynające trenować sztuki walki muszą skompletować odpowiedni strój oraz akcesoria. Zwykle mają kłopot z tym, jak dobrać kask bokserski. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli, że trudno jest podjąć decyzję. Laicy nie wiedzą na co zwrócić uwagę, przez co często w efekcie kupują niewłaściwy lub niedopasowany model. Tymczasem powinno się szczególnie zadbać o to, by właśnie ten ochraniacz był jak najlepiej dobrany.

Uderzenia w głowę są bardzo niebezpieczne. Powodują nie tylko nieprzyjemne siniaki czy stłuczenia, ale też mniej i bardziej poważne urazy oczu, nosa czy kości twarzoczaszki. W przypadku silnych ciosów można nawet doznać wstrząśnienia mózgu. Z tego względu osoby biorące udział w swoich pierwszych sparingach koniecznie muszą mieć taki ochraniacz.

W klubach bokserskich zazwyczaj można wypożyczyć kask, ale z czasem lepiej jest zainwestować we własny. Jest to wygodniejsze, a do tego bardziej higieniczne. Ogólnodostępne akcesoria zawsze są jednak dobrym punktem odniesienia, np. do sprawdzenia rozmiaru. Przy tym należy pamiętać, że poszczególne marki mogą inaczej podchodzić do rozmiarówki. Z tego względu najlepiej jest dokładnie zmierzyć swoją głowę, by móc później kierować się wymiarami podanymi przez producenta.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kasku bokserskiego?

Kiedy już ma się świadomość tego, jaki rozmiar będzie najlepszy, pozostaje jeszcze wiele innych kwestii. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kasku bokserskiego? Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rodzaj. Wyróżnia się dwa typy – sparingowe oraz turniejowe. Jak same nazwy wskazują, są dostosowane do potrzeb zawodników o różnym stopniu zaawansowania. Na początek lepiej jest zdecydować się na model z większą ilością wypełnienia. Może nieco spowalniać i być mniej komfortowy, ale zapewni lepszą amortyzację – zdecydowanie się przyda, jeśli jeszcze nie wyćwiczyło się uników.

Kaski bokserskie mogą też różnić się od siebie budową. Najpopularniejsze są warianty zapinane z tyłu na rzepy. Mogą mieć wolny, wiązany albo zupełnie zabudowany czubek. Im mniej materiału, tym lepsza wentylacja, ale mniejsze zabezpieczenie. Skoro już o tym mowa, niezwykle ważny jest dobór tkanin, z jakich wykonany jest ochraniacz. Kask może być poliuretanowy albo skórzany. Tworzywo sztuczne jest tańsze, ale naturalne jest bardziej wytrzymałe. Na początek lepiej nie przepłacać, tym bardziej, że nowoczesne zamienniki skór są bardzo odporne.

Nie mniej ważne jest wnętrze kasku. Specjalne wkładki z siatki zapewniają dobrą wentylację oraz skutecznie odprowadzają wilgoć. Dzięki temu zapobiegają otarciom i przegrzewaniu. Z drugiej strony, gładka wyściółka lepiej przylega do głowy, a także łatwiej da się ją czyścić. Która opcja jest lepsza? Kwestia ta jest już zależna od osobistych preferencji.

Gdzie kupić kask bokserski?

Zastanawiasz się, gdzie kupić kask bokserski? Wybierz sklep z szerokim wyborem artykułów dobrych firm, oferujący modele z różnych przedziałów cenowych. Na Boxfit.pl znajdziesz uważnie wyselekcjonowane produkty najlepszych marek. Sklep posiada propozycje zarówno dla laików, jak i bardziej zaawansowanych zawodników. Jego klienci w każdej chwili mogą liczyć na wsparcie ze strony obsługi. Doświadczeni, wykwalifikowani pracownicy chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i doradzają, co wybrać. Zamówienia są błyskawicznie realizowane, a kupione produkty szybko docierają na wskazany adres. Ofertę kasków sprawdzisz na stronie: https://boxfit.pl/25-kaski-bokserskie.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik chociaż trochę podpowiedział Ci, jak dobrać kask bokserski. Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości, zaufaj specjalistom. Zainwestuj w ochraniacz wysokiej jakości, by zadbać o swoje bezpieczeństwo!