Internetowe perfumerie – co warto wiedzieć przed zrobieniem zakupów?

Wygoda, a także chęć zaoszczędzenia kilku złotych powoduje, że coraz większa grupa klientów decyduje się robić zakupy w sklepach internetowych. Cóż w sieci można zamówić wszystko od perfum po żywność, warto jednak wcześniej sprawdzić, czy faktycznie wyjdzie to na korzyść.

Perfumy z internetu tak czy nie?

Z perfumami kupowanymi w sklepach online jest tak samo, jak z każdym innym towarem, czyli tak naprawdę nie wie się, co przyjdzie. Opierając się jedynie na zapewnieniach sprzedawcy, można wiele stracić dlatego, wybierając perfumerię, warto:
– dokładnie zapoznać się z regulaminem sprzedawcy, który powinien znajdować się na stronie
– sprawdzić, czy oferowane perfumy są faktycznie oryginalnego.
– z jakiego źródła pochodzą, nie zawsze perfumy Givenchy będą miały taki sam zapach, jeśli przebyły długą drogę do docelowego miejsca a wszystko przez fakt, iż mogą być kilkukrotnie rozlewane.
– co zawierają w swoim składzie. Tę kwestię warto bardzo dokładnie sprawdzić a szczególnie kolejność składników i stężenie olejków zapachowych, bo mimo iż sprzedawcy oferują perfumy, to w rzeczywistości może to być woda perfumowana albo mgiełka zapachowa, a to już nie będzie to samo
– jaki jest koszt dostawy. Niejednokrotnie okazuje się, że owszem perfumy będą znacznie tańsze niż w drogerii, jednak doliczając koszt przesyłki, cena urośnie do tej sklepowej, więc nie opłaca się ryzykować
– czy można zwrócić towar. Każdy sprzedawca takie informacje powinien udostępnić na stronie sklepu. UWAGA! Jeśli perfumy zostaną rozpakowane z folii, a to jest pierwszy odruch, by sprawdzić zapach, nie będzie można ich już zwrócić, gdyż dla sprzedającego nie będzie to już pełnowartościowy produkt.
Jak widać, zakupy w internetowych drogeriach, mimo iż są kuszące przez wzgląd na cenę, nie do końca są bezpieczne i wiążą się z ryzykiem, bo przesyłka może rozczarować. Najlepszym wyjściem z sytuacji, dla osób które nie mają swojego ulubionego zapachu, lecz nadal szukają go wśród tłumu, będzie sprawdzenie w sklepie, jaka nuta zapachowa okaże się najlepsza, sprawdzenie składu, a nawet opakowania, bo perfumy Givenchy, jak i każda inna marka ma swoje wytyczne co do tego i dopiero można szukać tańszych rozwiązań w sieci.

Dlaczego perfumy w internecie są tańsze?

Wiele osób szuka odpowiedzi na to pytanie, bo ceny mogą różnic się od siebie nawet o kilkadziesiąt złotych, a to jest już dużo. Wpływ na cenę będzie miało źródło pochodzenia perfum. Jeśli sklep zaopatruje się bezpośrednio u producenta, to do każdej buteleczki zostanie doliczona tylko jedna marża. W przypadku gdy pośredników jest kilku, to każdy doliczy sobie swój procent łącznie ze sklepem, który będzie sprzedawał perfumy, co zrobi okrągłą sumę, więc nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na zakup ulubionego zapachu. Perfumy Givenchy bądź innych znanych koncernów na pewno tanie nie będą, lecz warto zainwestować, bo skład ich zagwarantuje nie tylko piękny zapach, lecz także trwałość a im więcej nuty zapachowej zostanie zamknięte w buteleczce, tym cena jej zakupu będzie wyższa. Należy pamiętać, by przed zakupem sprawdzić pojemność flakonika, bo różnica w cenie za 30 ml a 100 ml będzie na pewno duża.

Zwrot perfum – czy jest to możliwe?

Każdy, kto robi zakupy w internecie, może zwrócić towar w ciągu 14 dni. Trzeba jednak pamiętać, iż musi on być w stanie nienaruszonym, czyli jeśli rozpakuje się perfumę, zwrot może nie zostać uznany, gdyż dla sprzedawcy naruszone opakowanie będzie świadczyło, iż perfuma była używana. Wcześniejsze przeczytanie regulaminu na pewno zaoszczędzi wielu niepotrzebnych nerwów.