Idealny urlop dla sportowca? Podpowiadamy gdzie!

Masz już pomysł, dokąd pojedziesz w tym roku na urlop? Nowy rok dobrze zacząć od małych ferii zimowych. Jeśli jesteś aktywny, odpadają ciepłe kraje, w których jedyną atrakcją jest leżenie godzinami na plaży i picie drinków. Sprawdź nasze podpowiedzi i znajdź doskonałe rozwiązanie. Nie zapomnij też wybrać odpowiedniego ubezpieczenia podróżniczego. Ochrona to podstawa komfortu psychicznego na urlopie!

Na narty pojadę do…

Szykujesz się na niezapomnianą przygodę na zagranicznym stoku? Wśród narciarzy od paru lat popularnością cieszą się zwłaszcza Włochy, Austria, Francja i Szwajcaria. To właśnie tam możesz liczyć na śnieg najlepszej jakości, doskonałą widoczność podczas zjeżdżania, trasy stanowiące wyzwanie i niepowtarzalne widoki.

Zwróć uwagę na Val di Sole, czyli Dolinę Słońca. Leży u podnóża Włoskich Alp i gromadzi liczne ośrodki narciarskie. Folgarida jest przyjazna rodzinom z dziećmi, a Marilleva także bardziej zaawansowanym narciarzom. Konkurować z Doliną Słońca mogą Livigno i znajdująca się na skraju lodowca Madonna di Camiglio.

Obejrzyj ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych dla aktywnych i przekonaj się, która polisa ochroni Cię podczas zjeżdżania na nartach za granicą.

Surfowanie zimą? Czemu nie!

Jeśli zawsze kusiła Cię perspektywa wylotu w środku mroźnej zimy do ciepłych krajów i surfowania po oceanie, marzenie możesz zrealizować właśnie teraz. Wybierz się np. na Wyspy Kanaryjskie. To idealne miejsce zarówno do nauki surfingu, jak i uprawiania go przez doświadczonych sportowców.

Na Wyspach Kanaryjskich jest nie tylko ciepło, ale i panują bardzo dobre warunki wietrzne. Można liczyć na stałe wiatry wijące z kierunku północno-wschodniego, czyli pasaty.

Wybierając się w tego typu podróż, nie zapomnij o ubezpieczeniu podróżniczym pokrywającym szerokie spektrum leczenia oraz ochronę sprzętu surferskiego.

Pomysł na urlop zimowy dla wędrowców

Osoby uwielbiające wielogodzinne chodzenie – po miastach, górach, dolinach – mogą wybrać się w te same tereny co narciarze. We francuskim kurorcie Val Thorens oferuje gościom atrakcje takie jak carving, snow park czy górskie wycieczki na nartach.

Widoki w Val Thorens są niesamowite, a ładna, słoneczna pogoda sprzyja długim spacerom. W panoramicznym widoku rozciąga się aż sto alpejskich szczytów, i to nie tylko francuskich, bo również szwajcarskich i włoskich. Zdecydowanie będzie co zapamiętywać i czemu robić zdjęcia!

Jeżeli należysz do piechurów i zamierasz poświęcić urlop zimowy na spacery, uwzględnij w ubezpieczeniu podróżniczym pakiet Assistance. W razie problemów wynikających z bariery językowej będziesz mógł liczyć na wsparcie tłumacza. Assistance to także polisa medyczna oraz techniczna – ochroni Cię kompleksowo.

I na koniec: upewnij się, że koszty ratownictwa w Twoim ubezpieczeniu podróżniczym są wysokie. Jeśli Ty lub Twój współpodróżnik zagniecie na nieznanym terenie i zajdzie konieczność wszczęcia akcji ratunkowej – czasem z wykorzystaniem nawet helikoptera – wysokich kosztów nie będziesz musiał ponieść z własnej kieszeni.