Gra w realnym życiu

Gdy video stały się tak popularne, że coraz częściej przenikają do świata realnego. To bardzo dobra wiadomość! To oznacza, że coraz więcej ludzi, a zwłaszcza dzieci zdecyduje się na spędzenie wolnego czasu w realnej rzeczywistości, zamiast przed ekranem komputera.

Popularny Cosplay

Cosplay to skrócona forma dwóch słów – z języka angielskiego kostiumu i zabawy. We wczesnych latach 90. cosplay stał się popularną rozrywką całego świata, choć prawdopodobnie początkowo wywodził się z Japonii. Jest to praktyka naśladowania i odwzorowania postaci fikcyjnej z gry (albo filmu) oraz niekiedy całkowita identyfikacja z tą postacią zaprezentowaną poprzez kostium (a tym samym zachowywanie się tak, jakby przebrana osoba była swoją ulubioną postacią, aby nadać wszystkiemu autentyczności).

Obecnie cosplay to nie tylko kostiumy, ale i bardzo wyjątkowa forma sztuki performance. Najczęściej kojarzy się z komiksami, anime i grami video. Cosplay stał się także ogromną subkulturą w świecie maniaków fantasy i nie tylko.

Dlaczego ludzie upodobali sobie taką formę rozrywki? Spójrzmy prawdzie w oczy, wielu z graczy wręcz marzy o tym, żeby znaleźć się w świecie swoich ukochanych gier video, ponieważ to one pochłaniają ich bez reszty. Jeżeli i Ty zastanawiasz się czy spróbować, nie wahaj się ani chwili. Pamiętaj jednak, że zrobienie profesjonalnego cosplayu zajmuje mnóstwo czasu, a cała ta zabawa potrafi pochłonąć niemal całe życie!

Ready? Fight!

Oprócz przebierania się za ulubioną postać z gry, można po prostu… przenieść zasady rozgrywki do realnego świata! Dużo przyjemniej jest bowiem spotkać się ze znajomymi w cztery oczy i – z użyciem swojej wyobraźni – przeprowadzić daną interakcję czy rywalizację, niż siedząc przed komputerami pod całkowicie różnymi adresami. To nie tylko wzmacnia relacje, ale też budzi dużo większe emocje i pozwala poznać siebie. Dodatkowym atutem „gry w życiu realnym” jest także sam ruch i aktywność fizyczna, która wpływa pozytywnie na zdrowie i jest dużo bardziej zalecana niż… siedzenie przez kilka dobrych godzin na fotelu, z dłońmi na klawiaturze i myszce.

Odwzorowanie gry w realnym świecie jest możliwe dzięki coraz częściej pojawiających się na rynku zabawkach, które są imitacją przedmiotów i broni znanej z popularnych tytułów gier video. Jednym z takich przykładów są wyrzutnie piankowych strzałek Nerf Fortnite, stylizowane na arsenał znanej fanom gry Fortnite.